bugün

kimse islamı ve müslümanları sevmek zorunda değildir, hiç kimseye böyle dayatmalarda bulunamaz efendim.
islamcıların saf belli edilse de edilmese de anlamadığı kafasının basmadığı konudur. işte bu yüzden yazılması da şarttır!
Kimse islamı ve müslümanları isayı ve hristiyanları yahudileri budha yı sevmek zorunda değil ama sevmek güzeldir. içinde bulunduğunuz boşluğu doldurabilecek. Anlam vermekte zorlandığımız davranışların temelini kavramamıza yardımcı olacak yegane şey dir. Huzur ancak sevgiyle gelir.
Doğru olan sözdür.Bir müslüman olarak söylüyorum,ben ateisti veya hristiyanı sevmek zorunda değilim ama bu onun dini ile ilgili olmamalı.Yani sırf müslüman diye falanca adamı sevmiyorum demek çok yanlıştır,günah değilse bile ahlâka aykırıdır.
Bir insan kişiliğinden dolayı sevilmemeli. islamı sevmemek de bir özgürlüktür,sevmezsen o dini benimsemezsin kardeşim. Kur'an yanıt versin:
Lâ ikrâhe fi ed'dîne. (Dinde zorbalık/zorlama yoktur.)
Tekrar söylüyorum,bir insanı dininden dolayı değil kişiliğinden dolayı sevmeyin eğer sevmeyecekseniz.
Ama saygı duymak zorunlu efendim.
zaten hiçbir müslüman beni sev demezken bu başlığın açılmasının anlamı nedir diye düşünülmesi gerekir.
Doğrudur kimse sevmek zorunda değil. dayatmalarda bulunuyorlar demişsin ne tür dayatmalar?

benim gözlemlediğim bir şey var. bu ülkede müslümanları istemeyen bir kesim var ve bu insanlar kendini gerçekten türk sanıyorlar. ben bu ülkede müslümanları sevmeyen insanların bir sorun yaşadığını ve dayatmalara maruz kaldığını düşünmüyorum. bu ülkenin gerçek insanları müslüman olduğu halde haksızlıklara maruz kaldı.
Kimse o dinden değil diye başkasının dinine kahır okumak zorunda da değil.
Birilerini sevmeme hakkı bizde de var yani?
en azından saygı duyması gerekir.
Saygı duysun kafii. Banane dininden lan.