1. 1.
  "Nasıl olsa kimse görmez" mantığıyla kısa mesafedeki yerlere** giderken üşenip çorap aramak yerine şunu ayağıma geçireyim diyen üşengeç insan davranışı."Ya ayakkabımı çıkarmak zorunda kalırsam,rezil olurum" diye tedirginlik yaratabilir.
  (bkz: dost basa dusman ayaga bakar)
  ... gamze
 2. 2.
  mantıklıdır.Zaten öğrenciysen ve şehirden uzak yasıosan * ve habıre coraba para vermek ıstemıosan 1-2 cıft yırtık corabı gozardı etmeyi bilmelisin kardesim.

  (bkz: kızdırmayın beni gencler)
  1 ... hendrix
 3. 3.
  (bkz: kimse gormez diye yırtık don giymek)
  1 ... hendrix
 4. 4.
  çorabı giyersin sonra yırtık kısmı parmagını sıkıştırır daha fazla acıya dayanamayıp ayakkabıyı çıkarırsın akabinde bütün sınıf dumur olmuş vaziyette sana bakar,rezil bi durum biliyorumm.
  2 ... sleepless
 5. 5.
  ardından gelen kaçınılmaz son;
  (bkz: delik çorap fiyaskosu)
  ... cikarinbeniburdan
 6. 6.
  birinin görmesi durumunda büyünün bozulacagi durumdur, eger bir eve girilirse yirtik olan kisim ayak parmaklariyla sikistirilmaya çalisilir, bu yüzden parmaklardaki egri durus dikkat çekebilir, diken üstünde oturmaya sebep olan bir durumdur.

  (bkz: allah korusun)
  1 ... chosen
 7. 7.
  en ucuz aparat çoraptır ama maalesef hep hata yapılır bu konuda. sonra biri evine falan davet eder sırf bu çorap yırtık diye gidemediğiniz olur.
  ... palta
 8. 8.
  aman ayakkabiyi nerde cikaricam mentalitesiyle yapilan harekettir. nedense boyle zamanlarda genelde mutlaka o ayakkabiyi cikarmak farz olur, hic olmadı biri ceker cikarir o derece.* * *
  1 ... dramtatatam
 9. 9.
  ne zaman giyilse ayakkabıyı çıkartmaya neden olacak bir durum ortaya çıkar...
  ... ulamemobahbi
 10. 10.
  (bkz: yırtık çorapların çığlığı)
  ... scarface