1. 1.
    insanların nüfus kagıdı, ehliyet vs. kimliklerindeki resimlerinin manasız bakıslar, ve sacma bir yüz ifadesi olmasıdır, cektirilen fotografa özen gösterilmediğinden mi yoksa bu zımbırtıların basım tekniğinden mi kaynaklandığı çözülememiştir, eger basım tekniğinden kaynaklanmıyorsa insanların bu belgeler için verdiği resimlerin ne kadar özensiz olduğunun belirtisidir

resimler genelde acele ile çekildiğinden saçın başın dağınık, gözlerin uykulu olması muhtemeldir bu da bir nevi anelka nın nerden geldim ben buraya bakısının oluşmasına neden olur, biri kimlige bakmak istediğinde uzun incelemeler yapmak zorunda kalır

polis : kimliğinizi alabilirmiyim?
    x: tabi buyrun
    p: hmmm bu sen misin?
    x: evet fotografı aceleyle cektirmiştim de
    p: (bir kimlige bir yüze bakar)hiç benzemiyo yahu
    x: ehehe (şirinlik için sırıtılır)
    p: değiştir bu resmi sen en yakın zamanda
    x: tamam değiştiririm bi ara

seklinde bir diyalogun da gerceklesmesi muhtemeldir
    4 ... dopdop
  2. 2.
    Hele bide okul kimlikleri ise evlere şenliktir. Müdür yardımcısı sınıfa girer yürüyün resim çektiriyorsunuz der. Herkes sıra ile resim çektirir. Şebek gibi çıkıp çıkmaman kimsenin umrunda değildir. Üstüne bide günün ilk ders saati ise uyku mahmurluğu ile birleşerek korku flimi afişlerini andıran resimler ortaya çıkar. *
    2 ... eurasia
  3. 3.
    sırf bu resimdeki surat hali yüzünden devlet dairelerinde memurların size kıçık olup işinizi geçiktirmenize sebep olan durumdur.(Allah kimsenin başına vermesin!)
    1 ... tctakip
  4. 4.
    bazı insanlar çe$itli sebeplerle kimliği görmek istediklerinde bu ifadeyle kar$ıla$ırlar ve sahibi için tam yerin dibine girmelik bi durumdur.
    ... hadiii
  5. 5.
    alel acele çektirilmiş fotograflardan oluşur hep.nedense bu işleri en sona saklarız.başımız belaya girdiğindede anlat anlata bilirsen o resmin sana ait olduğunu bakalım.
    1 ... kıvırcık salata
  6. 6.
    türklere has bir özellik *
    4 ... freedom
  7. 7.
    fotoğrafçıya gıcık kapılır.adam gülümseyin der.seninde içinden hiç gelmez gülmek etmek.öyle mal gibi çıkılır en nihayetinde.
    1 -1 ... isibilenisegitmeyen
  8. 8.
    genelde bu resimler fotoğraf karesine son anda girilmiş,durun beni de çekin dercesine poz verilmiş resimlerdir.
    ... zula
  9. 9.
    daha nasıl dursam, nasıl baksam diye düşünmeye fırsat bulunamadan fotografçının sadistçe bir zevk alarak sizi o acayip ifadeyle çekmesinin sonucudur.
    -1 ... ozzee
  10. 10.
    öğrenci kartı almak için düzgün bir vesikalık fotoğraf verilir fakat fotoğrafı karta nasıl bir teknikle basıyorlarsa artık kartın üzerine basılan fotoğraf soluk ve garip renklerdedir.sizinle alakası olmayan alien karışımı bir yüz ifadesi orda görülmektedir.
    ... shunketsu