1. 1.
  30 yılı aşmış bir Ajda Pekkan şarkısı..bi 30 yıl daha gider herhalde.

  en güzeli senin kadar sevilmedi
  kimler geldi kimler geçti

  bilmem ki bu akşam sen de bir hoş musun
  içmeden hatıralardan sarhoş musun
  ellerin sanki bak hala ellerimde
  yanıyor duyuyor musun

  dostlar seni söylüyor sahi mutsuz musun
  bu yolda dönüş yok sen bilmiyor musun
  herşey gönlünce olmaz demiştim sana
  kaderden kaçılmaz görüyorsun

  kimler geldi hayatımdan kimler geçti
  hiçbirisi hasretini gidermedi
  en güzel senin kadar sevilmedi
  kimler geldi hayatımdan kimler geçti

  en güzel senin kadar sevilmedi
  kimler geldi hayatımdan kimler geçti

  korkma bu akşam gelip çalmam kapını
  başkası paylaşıyor alın yazını
  ben sensiz yaşıyorum yasak aşkını
  söylüyorum şarkını

  kimler geldi sorma sakın kimler geçti
  hiçbirisi hasretini gidermedi
  en güzeli senin kadar sevilmedi
  kimler geldi hayatımdan kimler geçti

  en güzeli senin kadar sevilmedi
  kimler geldi hayatımdan kimler geçti..
  2 ... kml
 2. 2.
  yaşı geçmiş motorların şarkısı olarak bilinir
  1 -4 ... enterezan
 3. 3.
  insan hayatını özetLercesine yazıLmış bir parçadır.
  en son kıtasında bir burukLuk yaşatır ayrıca.
  1 ... volcan
 4. 4.
  (bkz: hayat üç perdedir)
  1 ... tankut kabza
 5. 5.
  "senden sonra da beraberliklerim oldu. çok heyecanlandım, aşık bile oldum ama hiçbiri hatta senden daha güzeli bile senin yerini alamadı. giderken bıraktığın hasretini gidermeye yetmedi hiçbir tutku. dönüşü olmayan bir yola girdin ve bu yolda mutsuzmuşsun. gördün mü bak gönlünce olmadı hiçbir şey. artık kapını çalmayacağım çünkü benim yerime bir başkası var alın yazını paylaşan. ama ne olursa olsun ben yine sana olan aşkımı sürdürmeye devam edeceğim. yasak olsa bile. hemde birbirimize söylediğimiz şarkılar eşliğinde..."
  diyen çok güzel bir ajda pekkan şarkısı.
  4 -1 ... gonulcelen
 6. 6.
  düğünlerde çalınması yasaklanması gereken eser
  3 ... yondertree
 7. 7.
  kıyamete dek dinlenebilecek parça.

  her insanın hayatına etki eden, her insanın ya$amının bir yanına dokunmu$ parçalar vardır. aradan geçen zamanla değerlenen, $arap gibi $arkılar vardır bir de. onlar ki öyle bir ân'da gelirler ve yüreğinizin ellerine dokunurlar ki duygusal yanlarını saklamanız gerektiğini size fısıldayan beyniniz o noktada çekimser kalır ve seçimi size bırakır.

  ortaokuldaydım o zamanlar ve ortaokul arkada$larımdan birinin yazlığına gitmi$tik. ailecek görü$üyorduk ve süper bir kızdı. ailecek gitmi$tik; yaz'dı ve o harbiden süper bir kızdı. karde$ gibi büyümesek yazardım ona. $iir yazardım, fıkra yazardım. illâ ki bir$eyler yazardım yani. annesi annemle arkada$tı, babası babamla arkada$tı, karde$im ablası ile arkada$ değildi ama sorun yoktu. yazlıkları erdek'teydi ve -söylemesi ayıp falan değil- o gerçekten büyü gibi bir kızdı.

  evet erdek hakikaten tam yazlık bir yerdi. gündüzleri plajda bira yudumladıktan sonra çakılta$ı toplamaya gidilebiliyor, ak$amları lunaparkta gondola binilerek efendi efendi korkulabiliyordu. ispanyol eteği( ya da balerin )'ne onun zorlamasıyla biniliyor ve inilince kusuluyordu. gençliğin bir adım evveliydi; süperdi.
  böğürtlen suyu ısmarlayıp tavla atılan çay bahçelerini bağlayan hanımeli kokulu dar yollardan geçerken birbirine çarpmaya hazır kalpler barındırıyorduk göğüskafesimizde. ağustos'un bir adım evveliydi ve o biriyle beraberdi. ben ona melek balıklarının fotoğraflarını çekiyordum o gülüyordu. o gülüyordu sabaha kadar ben onun uyuyu$unu seyrediyordum. teoman o yaz'ı söylüyordu ve ablası beni çözmü$tü. ablası gözlerimin $ifresini çözmü$tü ve yüreğimdeki gizli definenin koruyucusu sfenksle da$$ak geçiyordu.

  bir gündüzdü sonra gece oldu. ablası geldi yanıma dedi sende bir$eyler var. ben dedim yok bir$eyler sadece a$ık oluyorum. o halde dedi neden sivilcelerini sıkar gibi ya$amıyorsun. ben $a$ırdım - anlamadım. o dedi rahat ol ben dedim olmaz. ajda'dan kimler geldi kimler geçti çalıyordu mevsimlerden a-yaz'dı. ben söyleyemedim binnetice tanrı aklımı japonlardan korusun.

  çıkarım: geçen gece aklıma geldin kız. kimler geldi kimler geçti çaldı; sustu.
  her $ey geçer hayat kalır'ı dinledim biraz küfrettim sonra. cem adrian'ın resmini öptüm de yattım o gece.
  3 ... ceviz agaci
 8. 8.
  bir de cem adrian'dan dinlenilmesi gereken güzel parça. şarkının başlangıcı ve düzenlenmesi gayet mükemmel olmuş. özellikle ilk 10 saniyede cem adrian anlaşılmaz bir şey söylüyor dikkat edin. *
  ... elendil
 9. 9.
  Petek dinçoz GELDI hulya avsar GECTI.
  ... fidelite
 10. 10.
  Sözlüğün kendi kendine mırıldandığı şarkıdır. sözlüğün, Veda mektupları ile gidenler, gelmiş olmak için gelenler ve belki de hepimiz için radyodan yapacağı istek parçası da olabilir.
  ... nevi sahsina munhasir