bugün

Bir anne sivrisinek, yavrularını gezmeye çıkarmış etrafı tanıtıyormuş. Anne sivrisinek ve yavruları, incecik bacaklarıyla incecik bir ağ ören çelimsiz bir hayvanla karşılaşmışlar. Anne sivrisinek, çok korkmuş yavrularını aceleyle oradan uzaklaştırmış. "Aman yavrularım" demiş. "Bu hayvandan uzak durun, onu gördüğünüz yerden uzaklaşın. Ördüğü ağa bir düşerseniz bir daha kurtulamazsınız, bu sizin sonunuz olur."
Az sonra ortalığı korkunç bir kükreme sesi sarmış ve kocaman bir hayvan çıkagelmiş. Sarı tüylü bir postu ve Yelesi olan bu hayvan, büyük ağzı ve sivri dişleriyle çok korkunç görünüyormuş ve bütün yavrular çok korkmuş. Kükreme seslerini duydukça iyice paniğe kapılıp oldukları yere büzüşmüşler. Anne sivrisinek, gülerek bütün yavruların başını okşamış.
"Yavrularım, canlarım." Demiş. "Korkmanıza da kaçmanıza da hiç gerek yok. Bu hayvanın adı aslandır. Onun bize hiçbir zararı dokunmaz. Çok iyi bir hayvandır."
Yavru sinekler, o gün küçük ve güçsüz görünen şeylerin kendileri için tehlikeli, büyük ve korkutucu görünen şeylerin ise kendileri için tehlikesiz ve zararsız olabileceğini öğrenmişler.
Sana göre bana göre ile sonuçlanan bir kurtlar vadisi repliği.

(bkz: Aslan akbey-Polat Alemdar)
21. Yüzyılın en felsefi sorusu (yapı bakımından) ve cevabı. çok zekisiniz, çok rölativistsiniz ya. Deniz seviyesiyle yarışan iq seviyeleriyle, birkaç kelimeden oluşan kelime dağarcıkları ile her şeye "niyi giri kimi giri"

Ayrıca kime göre neyse de "neye göre" ne? Nesneyi de inisiyatif sahibi yaptınız.

Hepinizin iq.
çok bilmişlik taslayan kişilere çat diye söylenerek kıymetlilerinin üstüne oturtmaya yarayan söz. şu vakitlerde çok kullanıyorum haydi hayırlısı.
göreceli bir kavramı belirtir.
çoğu şeyin göreceli olduğu doğrudur. fakat kime göre neye göre, her zaman kurtarmaz paçayı .
sözlüğün tartışmasız en güzel ve hoş yazarı konusunda ister istemez aklıma takılan konudur. bunun bir ölçüsü olmalı lakin nasıl ?
uludağ sözlük bitmiştir yersiz tespiti karşısında söyleyenin yüzüne osmanlı şamarı gibi inmiş bir cevaptır.
insan bir şeyler açıklarken bu etken vardır .
bana göre sana göre değil diyerek açıklayabilirsin.
peygamberin hayatını tartışan türbanlı kız, nasıl da alternatif bir tip öyle. Metal zımbalı siyah deri ceket, koyu göz makyajı.. Peygamber efendimiz de klasik bir arap erkeğidir, o da çok eşlilik açısından uyarılmıştır vs. Tarzı açıklamalar yapmıştır.. Merakla izlemekteyiz..
Basarı kelimesini tartısan program, ancak anlamadıgım burda nihat dogan neyden bahsediyo bu bir, ikincisi hz isa hiristiyan değil bu iki, hz isa hicbir yerde sarın ve mavi gözlü tasfir edilmiyo bu üç. Alakasız alakasız konusuyo sonra islamcıyım diyor.
KARŞILAŞILAN DURUM iÇiN FARKLI DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE SARF EDiLEN CÜMLEDiR.
Bu programın ismini seviyorum.
Kişilerinin statülerini, yaftalarını seviyorum. (gay, türbanlı, mavi kafa, çok konuşan bir yazar, güzel ve akıllı bi kadın)
Olağanüstü cesur konuları ve tabuları yıkmaya yönelik sorularını seviyorum.
Lağkin marjinal olucaz diye yırtınmalarını sevmiyorum.
Birbirimize ne kadar saygılıyız bakın, müslüman ve ressam aynı yerde. ve bu ressam bir ateist ne kadar acayip dimi imajı yaratmaa çalışıp birbirlerine aslında gram saygı duymamalarını sevmiyorum.
Kimsenin yapamadığını yapmalarını seviyorum.
Ama ukala tavırlarını sevmiyorum.
Birbirlerini çaktırmadan aşağılamalarını sevmiyorum.
Cemil ipekçi'nin, daha absürd daha cesur daha muhalif olması gerekirken ona buna yandaşlık yapmasını sevmiyorum.
Fakat her gördüğümde de izlemeden edemiyorum.
haber turk de melez kimliği tartışan program. açmayan açsın ya ayrıca (bkz: pelin batu) *
güzel bir programdır her kesimden insanları temsil eden insanları toplamışlar programa güzel bir tartışma programı olmuş.
gereksiz felsefe yapmaktır. "bana göre" veya "sana göre" diye cevaplandırılabilir.

en uygunu "genele göre" demektir.
Nefret ettiğim söylemlerden biri. Hala bu soruyu soranlar varmış.
elma armut kel mahmut ve diğerleri gibi bir seçkiden oluşan program.
an itibariyle haberturk te yayinlanmaya devam eden gokhan kirdarin da konuk oldugu muzigin konusuldugu renkli programdir.
bütün marjinal tipleri toplamış olan program. seçmece sanki lan istesen bu kadar olmaz.
şu an korkularımız hakkında konuşan programdır.
amaçları ne anlamadım, sorgulamak mı, yoksa amerikan düşüncesi yaymak mı?
devletlerin oynadığı oyunlardan çok korkuyorum evet.
Haberturk adlı kanal da yayınlanan görüşleri çok uçlarda olan ve bir o kadar da zıt olan 5 kişinin ( Cemil ipekçi, Cem Mumcu, Pelin Batu, Esra Elönü ve Günseli Kato) her hafta belirlenen bir tema üzerinde tartıştığı olaylı programlardan.
cem mumcu'nun ve pelin batu'nun arada doğru laflar ettikleri diğerlerinin de saçmalyarak ya da gülüşerek eşlik ettikleri program.
gerçekten de bakış açılarının farklı olduğu ve insanlara objektif bakan program. ne zaman başladı bilmiyorum ama ben ilk defa izledim ve gerek tartışmalar gerek sohbetler çok güzel. mutlaka izlenmesi gereken programlardan biri.
pelin batu varken yazayım bari belki gören olur:
(bkz: pelin batu fıkrası)
bugünün konusu ise #kadin tagi ile kadını tartışıyorlar.
konuklardan biri ise ülkenin sonu hayra alamet değil diyen cemil ipekçi.