1. 1.
  önemli biri mi? kim bu amk? her yerde "saadettin köpek öldü" vs bilmem ne! arkasından bela mı okuyalım, allah'tan kendisine rahmet mi dileyelim, ne yapalım? tanımıyorum amk oğlunu.
  4 -7 ... ecinni
 2. 2.
  selçuklu devletini yıkan adam.
  1 -1 ... iyyneci
 3. 3.
  --spoiler--
  selçuklu devletini yıkan adam.
  --spoiler--

  selçuklu devletini yıkan adam daha yeni mi öldü anasını satayım? kaç yıl yaşamış bu ya, nasıl bünye var arkadaş millette?
  7 -1 ... ecinni
 4. 4.
  800 yıl öncesinin bir şeyi. Neyse kim olduğu önemli değil.

  Herif öyle bir karakter ki kime uyarlasan Türk siyasetinde kalıp gibi oturuyor.
  1 ... kalahari dogumlu kutup ayisi
 5. 5.
  kurgu bir dizide (la tarihi dizi yapıyonuz bari işin aslına sadık kalın gerçi sadık kalsalar ertuğrulu nasıl kahraman yapacaklar neyse fazla kurcalamayalım çomarların kafası karışmasın seçim öncesi) ölmüş tarihi bir kişilik.

  adam öleli 800 yıl olmuş la kemiğinde et kalmamış toprak olmuş neyin derdi gerdi sizi bu kadar.
  2 -1 ... faso aga
 6. 5.
  zekasız bazı tiplere göre zamanının chp si imiş. şimdi dizi üzerinden bir kıyaslama yapmayalım zaten bahsi geçen elemanın sonu başka türlüydü ama bunları gaza getirmek için böyle yapmışlar.

  kurulu düzeni değiştirmeye çalışan, türlü türlü yalanlar söyleyen, hırsızlık yapan, iftira atan, kendi milletini öldürecek kadar gözü dönmüş, mevcut sistemden hoşnut olmayıp kendi düzenini getirmeye çalışan bu tip şimdiki chp liderine mi benziyor yoksa akla hemen başka birisi mi geliyor. boşuna zekasız demiyoruz yalakalık yapacaksan bile az zekan olacak işte. o kadar ahlaksızlar ki yatarken de aynılar sabah yataktan kalkıyorlar görülebildiği üzere hala aynılar.
  14 -5 ... mel mel bakan gibson
 7. 6.
  Tarihte selçukluyu ciddi anlamda geri düşüren moğollar ile samanaltı su yürüten mevcut düzeni düşürmek adına hertürlü kozunu oynayan;devletin işlerini oyalayan, gözü yükseklerde kibirli emirlerden en bilineni herhalde.
  ilhanlı zamanı emirler vardır birde devlet içinde herzaman hainler,satılıklar var idir elbet o dönem içinde farklı değildi.Şayet olmasalardı bugün bambaşka bir anadolu coğrafyasına bakıyor olurduk belkide.
  Dipnot:saadettin koopek’i tarihte gıyaseddin zehirleterek öldürmüştür misilleme yapmıştır.
  ... tecpoint
 8. 7.
  kim lan bu polat alemdar? ( pala)
  ... seruven44
 9. 8.
  Marsa ayak basan ilk kaportacıdır kendisi. Vakti zamanında yozgat organizetül sanayi-i muhayyerat da çalışır imiş.
  ... 3nc0r3
 10. 9.
  Ekmek almaya gidiyordu sadece, neden öldürdüler ki?
  2 -1 ... ayk73