bugün

http://www.youtube.com/watch?v=KjAeeBZOIu4&NR=1
çoban salata dedin miydi, akan sular durur bende! şöyle, bol sızma zeytinyağlı, bol limonlu, küçük küçük dilinmiş, kabukları soyulmuş, bol domatesli, köy biberli, yeşil soğanlı cinsinden. üzerine ince kıyılmış maydanoz, kararınca tuz... ver! bir ata ekmeği, götüreyim! bana mısın demem! o derece yani...

geçenlerde hanım yapmış yine, getirdi koydu masanın orta yerine. bir heves, kaşığı alıp giriştim. bünye kendini hazırlamış, tüm enzimler hazırlanmış, damak alıştığı o eşsiz tada motive olmuş beklemekte. kaşık ağıza girip tat alma duyusu faaliyete geçer geçmez, tüm vücudumda bir isyandır kopuverdi. dil hücreleri, saniyenin bilmem kaçta biri zamanda, yüz kas hücrelerimi örgütleyi-verdi. anında, 'amk. bu ne?' ifadesi beliren bir yüz oluştu haliyle bende, midede bir bulantı, kaslarda gerilme, ellerde titreme. vücut beyne höykürüyor adeta. kısacası, anarşik bir durum hüküm sürmekte, naçiz bedenimde. organların yoğun presine dayanamayan beynim aldı sazı eline; 'hanım bu ne!'

- şey! birtanem erol egemen var ya hani? o dediydi de bugün, televizyonda... 'ananaslı çoban salata'... yani, seversin diye şey ettiydim.

kim ulan bu erol egemen? kim, benim çoban salatama el uzatan kendini bilmez gafil!
şu an itibariyle en sevdiğim söz, cevabını da asla öğrenmek istemiyorum.
kaybedenler kulübü repliği.

uludağ sözlük için; (bkz: kim ulan bu selin)
kim ulan kim. kimse çıksın artık.
(bkz: sahi kim lan bu erol egemen)
yıllar geçsede cevabı bulunamıcak sorudur.
Belki film yönetmenini gerçek adı olabilir.
(bkz: kaybedenler kulübü izleyip başlık açmak)
Kaybedenler kulübünü ilk izlediğimde, alkolün etkisiyle duygusal moda bağlamışken, filmin bitmesiyle gecenin bir yarısı kim ulan bu erol egemen diye bağırıp deyim yerindeyse hayan gibi ağladım olaydır.
Evet filmin belli başlı bir konusu yok kendi kendi takılan adamlar fakat filmin içinde geçen çok saçma gereksiz diyologlar v. b. sahnelerde var ki bunlardan biride başlıkta da yazan kim ulan bu erol egemen.
gavatın tekidir.
Sözlükte kim lan ya penis atan diye değiştirilecek soru. En son Erol egemen böyle merak edildi. Evet.
güncel Önemli Başlıklar