bugün

kilolu insanoğluna verilen en büyük gazdır. Sessiz ve derinden olan bu gazlar kişinin sonunu hazırlar. Aslında kişi tonbiştir ve akrep nalan gibi olma yolunda çoktan ilerlemiştir.
Tiltim bu mottoyu kullanan cemil cümleye tilt!
Kilon sana yakışıyo mitine de ayrıca hastayım. Fazla kilo yakışan bir şey olsa Yıldırım Mayruk da Zerrin Özer'i Paris moda haftasına çıkarırdı.
Yemeyin lan beni! Yemeğinizi yiyin!!
şişman kişiye hafifce dokundurarak şişkosun diyen söz öbeğidir.
klasik bir teselli yalanidir.
Türklerin kullanmış oldukları klasik yalanlar listesinde bulunmaktadır.misal: şu an yetmiş milyon bizi izliyor(!)
resmen züğürt tesellisidir. yakışan kilolar bir de çift haneliyse..
(bkz: armudun çapı üzümün toparlağı)
(bkz: baltalı ilah)
sıçtım, bari sıvayayım repliği. aman dikkat...
+ yalan da sana. *
-kilon sana yakışıyor vermeyen ama vermesi umulangül
+ben de vermiycem alancan. lütfen s.ktir git burdan.
iltifat amaçlı düşünülmeden başlanmış cümlenin getirisi ve götürüsü arasında uçurumlar vardır. götürüsüdür tabiki fazla olan ilk başta karşı taraf sana bunu hissettirmesede.
(bkz: yok öyle bi dünya)
tatlı yalanlardan biridir, *
Teselli manasındadır. *
beyaz yalandır. aslında duyan kişi de buna inanmaz.
bazısına kilosu gerçekten yakışır. ama o-6 yaş grubundaysa.
"evet kilolusun ama bu henüz suratına ablak ablak bakıp pervasızca 'kilo ver' diyecek raddede değil. birşeyler yapmassan durum kötüye gider ama henüz dönülmez bir noktada değilsin" manasına gelen yalandır. çünkü ergenliğe girdiğiniz andan itibaren fit olması beklenen insanlar kategorisine geçiş yaparsınız.

haa ama bazı erkeklere gerçekten kilo yakışıyor ama o apayrı bir başlık konusudur.
karsilikli yalanlar soyleyerek birbirini mutlu eden insanlara yakisan bir tur yalan
(bkz: tabii tabii)
(bkz: sevgiliye söylenen yalanlar)
Son zamanlarda kulaklarımdan eksik olan iltifat. Kilosuz batrayım artık.
kilonlanmış kişiye yapılan iltifat içerikli yorumdur...