1. 1.
    ibadethane inşa etmeyi şov unsuru yapan zihniyettir.kapasite fazlası olan bu kadar cami yapacağına git o para ile yoksulara aş evi,huzur evi vs bilumum daha çok faydalı türden yer var ülkemizde eksikliği hissedilen,git onları yap.takdir allahındır ama daha çok hayır duası alacagın kesin.biraz **
    4 -4 ... jagatai
  2. 2.
    (bkz: her eve bir cami kampanyası)*
    2 -3 ... aquantass
  3. 3.
    (bkz: akp in icadı)
    2 -6 ... dave mustaine
  4. 4.
    (bkz: her kisi basina bir cami kampanyasi)
    (bkz: allahim sen bize akil fikir ver kampanyasi)
    2 -4 ... scurtel
  5. 5.
    En güzel örneklerini üsküdarda görebileceğiniz eylem. Efendim, üsküdarın merkezindeki camiiden tam 30 adım uzaklıkta bir başka küçücük camii yapılmıştır birkaç yıl önce. Küsüratlı sayı vermiyorum, bana "oha" dedirttiği için bizzat gidip adım attım. Zaten üsküdarın merkezine yakın bölgelerde ezan vakti 15 tane ayrı camiden size ulaşan ezan sesi gerçekten çok rahatsız edicidir.

Ayrıca bu sefer konu gerçekten AKp değildir, bu yapılan yeni camiler çoğunlukla cenneti parasıyla satın almak isteyen insanlar tarafından yapılmaktadır.
    6 -7 ... baybars
  6. 6.
    (bkz: Sürekli okulla caminin kıyaslanması)
    3 -3 ... uzaklarda
  7. 7.
    (bkz: kafayı müslümanlıkla bozan zihniyet)
    (bkz: hayatı müslümanlara saldırmakla geçen insan modeli)
    4 -8 ... kurabiyecanavari
  8. 8.
    SÜREKLi OKULLARLA CAMiLER KIYASlanmaktadır doğrudur çünkü;
    -istanbul gibi türkiyenin metropollerinden birin de bile okul sıkıntısı çekiliyor,yurdun geri kalanında bahsetmek bile istemiyorum zira tim flowers söylenmesi gerekenleri söylemiştir, buna rağmen insanlarımız cami yapımını kendileri kendi paralarıyla çok yakınların da bir cami olmasına rağmen benim param var anamın,babamın ya da muhallenin bir camisi olsun diye para toplarken bizim çocukların gidecek okulu yok,varsa bile bir sınıfta kırk kişi tıka basa okuyor haydiyin bir okul yapalım diye düşünmüyorlar ve hatta devlet bizim okulumuz yok diye ekranlarda bas bas bağırıyorlar...
    bu bir çelişkidir ve tepki de çok doğaldır. sorun neden cami yapılıyor sorunu değildir, asıl sorun okul yok diye bas bas devlete bağırıp çağıranların her yere bir cami dikmesidir...

(bkz: herşeyi devletten beklemek)
    2 -2 ... aquantass
  9. 9.
    kur'an'da "yeryüzünün her yeri ibadathanedir" diye yazdığı halde sırf inanç sömürüsü için yapılan bir hareketi destekleyen zihniyettir.elbette namaz kılanlar için yerleşimin olduğu her yerde ezan sesinin duyulabilir olması gerekir.ancak marifetmiş gibi her yeri camilerle donatmak dindar olmak değil israf yapmış olmaktır.hani nerde kaldı dindarlığınız ? islam fazla gösterişli olmayı uygun bulan bir din mi ?
    kısacası...bu ülkede her sokağa bir cami koysanız dahi,hiç bir şeyi değiştiremezsiniz.anca batıya çok güzel bir "din devleti" imajı vermiş olursunuz ki bu hükümetteki adamların amaçları da bu zaten.
    4 -3 ... gothic evil
  10. 10.
    (bkz: kilometre başına 10 okul yaptırma kampanyası)
    1 -3 ... no promise