1. 1.
  16 kasım 2018 tarihinde gerçekleşmesi muhtemel gelişme. fransa'nın versay şehrinde, ismini şehirden alan versay sarayında 57 ülkenin katılımıyla ağırlıklar ve ölçüler genel konferansı yapılacakmış.

  1886 yılından beri kullanılan ve dünyadaki tek orijinali fransa'da bulunan kilogram ölçü biriminin dünyada 50 küsur kopyası mevcutmuş ve her 40 yılda bir yanyana getirilip kontrol ediliyormuş. en son yapılan kontrollerde bu kopyaların birbirinden farklı hale geldiği anlaşılmış. metal kökenli bu ölçeğin yeterince güvenli olmadığı anlaşılmış. zamanla değişmeyecek evrensel bir sabit üzerinden yeniden tanımlanması planlanıyormuş. planck sabiti. 20 mayıs 2019 tarihinden itibaren bu yeni değer kullanılmaya başlanacakmış. hatta bu konuyla ilgili tübitak bu planck sabitiyle ilgili birinci faz deneylerine başlayıp kısmen başarılı olmuş. ikinci faz deneylerinde de başarılı olunursa artık ulusal ölçü birimimizi kendimiz belirleyebilecek ve bu teknolojiye sahip olmayan diğer ülkelere de bu hizmeti sunabilecekmişiz.

  konuyla ilgili daha detaylı bilgiler veren bir video. tahmin edersiniz ki barış özcan'dan. videonun sonunda ödev de vermiş. iyice kendini bi halt sanmaya başladı bu barış bey. hayırlısı bakalım.

  https://www.youtube.com/watch?v=3LDTgXzWKes+
  6 -3 ... serdarsl06
 2. 2.
  15 temmuz demokrasi ve şehitler ağırlığı.
  4 ... hastavilla
 3. 3.
  Rahmetli annanem kizinca derdi hep " durduk yere gotunden got yaratma !" diye, o geldi aklma nedense.
  2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 4. 4.
  neden eksilendiği anlaşılamayan bilgi. elma mı satıyorsun birader niye eksiliyorsun amk! eski kilonun fanatiği misin nesin amk!
  ... serdarsl06
 5. 5.
  Barış Özcan'ı izlemese dünyadan haberi olmayacak olan arkadaşların yeni fark ettiği durumdur Bu.
  1 -1 ... bir ululu
 6. 6.
  hayatını kilogramın değişimine adamış insanlara şaşırtıcı gelmeyen değişiklik.
  ... serdarsl06
 7. 7.
  bunlar hep bilgi. gerçek bilgi.
  https://www.youtube.com/watch?v=3LDTgXzWKes+
  1 ... hastavilla
 8. 8.
  15 temmuz milli irade ağırlığı.
  1 ... cilveli ahmet hoca