bugün

Pirinçten ötürü Yaprak sarma, patates kızartması, arz edilen sosla makarna ve mantı, sütlaç başta olmak üzere süt tatlıları, ekler profiterol tiramisu gibi tatlılar.
simit. Öyle güzel kokuyordu ki.

içecek olarak da kola.
bilimum çeşit tatlı. zaten bu kiloları hep tatlı yaptı, millet fazla yemekten alır biz tatlıdan.
Simit, kokoreç ve pizza.
künefedir. künefe kadar lezzetli ve lezzeti özlenen bir şey olduğunu sanmıyorum. insanın hep canı çekiyor. bak yine canım çekti.
Tatlıdır. Aşırı düşkünlüğüm yüzünden çok zorlamıştı beni.
(bkz: yaprak sarma)
hepsidir. ayırt etmeye gerek yok. şimdi biz erkekler pırasa görünce haç görmüş vampir gibi oluruz malum. diyetin 2.ayında falan açlıktan nevrin öyle bir dönüyor ki. pişen pırasa bile beyninde böyle bir pizza ne bileyim hamburger tabağı iç içe sarılmış 3 lahmacunun oluşturduğu voltran lahmacun seti falan gibi geliyor.

pırasa sebze elbette kalori falan yok ama durumun vehametini anlatmak için örnek verdim. fırın, pizzacı, fast food lokantası vs önlerinden falan geçmemek lazım diyet yaparken.
dürüm döner. gözümün önünde gömüyorlar, insafsızlar. bir de tatlı. bir taneden bir şey olmaz diyorsun, bir taneden çok şey oluyor.
tatlının her türlüsü; çikolatalısı, sütlüsü, şerbetlisi, hamurlusu... bir de demezler mi “izicik yirsin bir şiy ilmiz”. sıkıntı o zaten, başladık mı durduramıyoruz efenim!
Amkumun şişkoları sizi ahahajaa.
Hatay yemekleri.
Ekmek sadece ve sadece ekmek. Ekmek yememeyi başarabilsem gerisi çok kolay.
Kilo vermek değil de, yememem içmemem gereken şeyler arasında kola ve açmadır.
kilo problemim yok zaman zaman kas yapma isteklerim depresiyor 5-10 kilo verip kas olarak almaya calisiyorum.

beyaz ekmek.
sekerle hic aram yok ama beyaz ekmege dayanamam.her sey zevksiz saman gibi yasyavan geliyor.
soganli kofte ekmekler cift pideli adana durumler hepsi ekmeksiz bir hic.
bir kere kahvaltiyi tamamen unutun.
beyaz ekmeksiz kahvalti icine peynir dürüp yiyemeyecegin bir sicak lavas yoksa napim o kahvaltiyi.
istahli bir adamim ceri domates ve siyah zeytini cok severim.

ekmek ye ye kafamiz buyudu.

kahvalti yerine yulaf ve yogurt yiyorum sade yapacak hicbir sey yok.kahvalti yapayim desen ekmeksiz olmaz.kahvalti isini unutmak lazim.
beni en çok ben sebze yemeği yerken çevremdeki insanların dışardan söylediği yemekler zorluyordu. ama iradeniz güçlüyse belli bir süre alıştıktan sonra sağlıksız olduğunu bildiğiniz yiyecekleri canınız da çekmeyecektir.
benim kokoreç yaa..

diyetteyken çok iyiyim de kokoreçi görünce çaresizliği hissediyorum harbiden.

ver bi yarım aga. kaçamıyosun.

bi yarım da tava ver.

bi porsiyon da dolma ver arkasından ağlamasın.

diyetin ruhuna el fatiha.
(bkz: monosodyum glutamat) içeren her şey. bu paket cips olabilir, kentucky fried chicken olabilir, hazır gıda işte. liste bitmez.
Raki.

1 senede 57 kilo verdim, en cok raki zorladi.
içinde çikolata bulunan yiyeceklerin hepsi.
(bkz: ekmek)
liste baya uzun aslında.

pasta
hamburger
browni
çikolata
yani tatlı olan herşey.
Patetes kızartması.
mantar harici herşey beni yedittirirde yetittirir......