bugün

zayif-sıska insanlar yillarca ugarsip kilo alamazken, kilolu bir insanin 3 ayda fit olma durumudur. yillarca kilo alamayan biri olarak bu durumdan hep muzdariptim.
3 ay yatmadan önce çatlayana kadar ye sonra bak bakalım ne kadar zormuş kilo almak.
böyle bi kanıya nasıl varıldığı merak konum olmuştur.
herkesin bünyesi, metabolizması farklıdır.
olmayınca olmuyor denilesi durumdur. senden önce çevren rahatsızdır. sinir bozucudur. alamıyorum arkadaşım sigarayla bir alakası yok!
Doğruluğuna Şahsen tanık Olduğum tanıdır...
Gerçektir.
Kilolu insanların iştah Açısıyla Bir degildir.
Açlığa tahamülleri iştahlı olmadıklarından yüksektir.
insanlar Yemek yeme konusunda 3 e ayrılır.
1;
Yemek yerken Yediğinden Zevk Alan
yemek saatini sabırsızlıkla bekleyen,
hatta beklemeden yemek yiyen!
2;
Yemek Yemeği Yaşamak için
Zorunluluk gibi hisseden;
''Keşke yemesek'' diye düşünen,
Karnı gucurdamassa, o gün bir sey yemeyen
Ve yahut Çok az Atıştırarak geçiren.
(ama yinede bazı durumlarda,
iştah açıcı ilaçlar takviye ederek,
Varsayım doktor önerili iğneler
yiyerek, bu durumdan Kurtulup 1.
ayrıma gecici olarak geçebilirler.
Hatta kalıcıda olabilirler.)
3;
biraz 1 ve 2'den biraz nevsinden biraz Kendinden
veren insandır ki En idaalidir, bence;
(120 kilo Olsam keşke,
ama 110 da yeter;
Bana 100 kilo gönder,
90 benim neyime ?
Bana 80 Yeter )...
10 yıldır tartıda gördüğüm 66 dan sebep ispatladığım durum. ne aşağı ne yukarı.
yemek yememenin yemek yemekten daha zor olduğunu bilmeyelenlerin söylediğidir.
kilo almak isteyen ama işin aslını bilmeyen insan için tabikide doğru bir önerme. Şimdi bu konudaki kendi yaşnatılarımdan birini yazıyorum, belki faydalı olur:
ben yetişginliğe geçtiğimden 23 yaşıma kadar hep yazı 58, kışı 64 kilo olarak geçiriyordum ama bir gün netden kilo almanın yollarını araştırdım ve işe koyuldum 2012nin yazında 59 kilo olan ben kışında 72 kiloya çıktım, hafif göbek yapmışdım, onuda erittim şu an 70 kiloyum. Boyum 1 75, kilom 70 yani ideal kilomdayım.
Bunun sırrı ise yatmadan 1 saat önec bol kalorili bir şeyler atıştırıp, dişleri fırçalayıp uyumak.
kilo almak da kolay aslinda; ama mesele duzgun kilo almak. yoksa yag deposu olusturmaya ne var...
bayanlar için yanlış ama erkekler için geçerli olabileceğini düşündüğüm durum.

erkeklerin kilo alması daha zordur eğer bir oturuşta 5 porsiyon iskender yemiyorsa tabi.

am bir bayanın yiyorum yiyorum kilo almıyorum tezi safsatatır.

yok öyle bir dünya kızım. ay doydum dediğinde kilo almamak için yemiyorsun içten içe itiraf etsene şunu!
ilerde herkes göbekli olacak sıkıntı yok.
eskiden zayıf son 8 yıldır "normal" birisi olarak katılmadığım önermedir.

kişinin metabolizmasına, hormonal yapısına göre değişen bir durumdur kilo alıp-verme. öyle insanlar vardır ki üç kişilik yese de kilo almaz, öyle insanlar da vardır ki çok az yemesine rağmen kolay kolay kilo veremez.
herkes kendi yasadigini bilir. yillardir yasadigim bir olaydir.
yanlıştır. Sadece 6 aylık bir dönemde alınan 15 kilo, 1 yıldır verilememektedir. Bünye şu an 91 kilodur. Allahtan biraz boy var da göstermiyor.
''su içsem yarıyor'' bünyelerinin tepeden tırnağa söveceğini düşündüğüm önerme.
"hadı be ordan!" dedırten cumlemsı.
yanlış önermedir.

sağlık, güzel görünme, toplum baskısı gibi konular olmasa yüz, yüz onu birkaç ayda bulurum.

not1: 75 kilo civarıyım.
not2: 93 kiloya kadar çıkmışlığım var.
not3: vermesi gayet zor oldu.
alışmak sevmekten daha zor geliyor
Troitlerin dusuklugu veya yuksekligiyle alakalidir.
bu serzenişte bulunan kişi spor salonuna gidip ağırlık çalışacak vücut yapacak başka şansı yok!