1. 1.
  Kibirin ve nankörlüğün benim hayatıma büyük zarar verdiğini düşünüyorum ama her gece böyle yapmayacağım diyorum mutlu hissediyorum ertesi gün oluyor durup dururken içimi depresif bir hava kaplıyor kafamda bir şeyler kurmaya başlıyorum tahammülsüz oluyorum sonra isyan ediyorum resmen kibirle doluyorum aradan biraz zaman geçince bu ruh hali düzeliyor birden aşırı neşeli oluyorum. Ben böyle ruh hali geçişli dengesiz bir insan olmak istemiyorum sanki böyle olunca cezalandırıldığımı hissediyorum en değer verdiğim şeyler sanki bu ceza yüzünden elimden alınıyor resmen bu yüzden yavaş yavaş acı çekerek ölüyorum.
  3 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 2. 2.
  (bkz: bipolar) bozukluk'un sebep olabileceğidir.
  1 ... nuclearbat
 3. 3.
  insanin en büyük düsmani ego ve önyargidir. diger insanlar ile kendisini kiyaslamaktan vazgecerek ego, empati kurarak birlikte yasamayi ögrenerek de önyargilar yikilir.
  bu sekilde topluma faydali bireyler meydana gelir.
  1 ... kultursuz dinazor
 4. 4.
  okuyarak ve yaşayarak.
  ... wendy vermeer
 5. 5.
  felegin sillesi yendiğinde kurtulunur. sabretmek lazim
  1 ... cavaceylan
 6. 6.
  ölerek kurtulabileceğiniz problem yığını.
  ... okyanuslarbilinmez
 7. 7.
  egoları şamarlayacak kamil bir mürşide intisap ederek.
  1 ... big zeker cift teker zekeriya
 8. 8.
  bizim milletin beceremediği tek bir şey var. onu beceremeyince de kibirlik nankörlük kıskançlık vs. her türlü kötülüğe yol açıyor. o şeyin adı "empati". Kendini karşındakinin yerine koyup olaylara onun gözünden bakarsan işte o zaman dünya daha güzel bir yer olur.
  ... ragnar lodbrok
 9. 9.
  eğer insan kusurlarının farkına varırsa, onları yok edecek çözümüde bulabilir.
  hatalarının bu olduğunu açık yüreklilikle tespit etmiş ve buraya yazmışsın, artık burdan sonrası daha kolay kibir ve nankörlük insanın aşamayacağı şeyler değildir. biraz tevazu her sorunu çözer.
  ... kendimden biliyorum
 10. 10.
  Daima Fakirlerle oturup kalkacak düşkünler ve miskinlerle arkadaş olacaksın. Yetimleri öksüzleri sevindireceksin. Çaresiz kimsesiz sahipsiz darda yardım bekleyen insanlara yardım elini uzatacaksın. Hastaları mezarlıkları mahpusları devamlı ziyaret edeceksin. Toplumun içine karışacak insanlarla hemhal olacak onların halini ahvalini hatrını gönlünü sorup alacak dertlerini dinleyecek üzüntü ve kederlerine ortak olacak sevinçlerini paylaşacaksın. insanlar senden bir şey talep ettiğinde eğer gücün yetiyorsa esirgemeyeceksin. Kimseyi kırmayacak incitmeyeceksin. Kimseye tepeden bakmayacaksın. Bunları yap ne kibir kalır ne nankörlük. gel seneye gene ben buradayım inşallah görüşürüz.
  1 ... gazeloglu