1. 1.
    Kişiden kişiye değişir diyoruz fakat öyle olmuyor. insanlar maaşlarına göre değişiyorlar.
    10.000 tl maaş alan adam ona göre yaşıyor ve yetmiyor.
    20.000 tl maaş alan adam ise kendi standartlarına göre yaşıyor.

giderlerde dolayısıyla buna göre artıyor. bir şirkette üst düzey yönetici olduğunuzda aldığınız maaşın büyük bir kısmı kozmetik harcamalara gidiyor. kozmetikten kastım kadın erkek farketmez ama kıyafet,Parfüm,telefon gidilen oturulup yenilip içilen mekanlar da buna göre olmak zorunda.

finalde iş şuna geliyor. aylık 1 milyon limitine geliyor. eğer aylık 1 milyon tl geliriniz varsa işte o zaman sınıf farkları kalkıyor. çünkü türkiye'de daha fazlasını harcayamazsınız.

peki bazı sözlük yazarları için aylık olarak onları tatmin edecek rakamlar nelerdir.

aylık 50.000 bana yeter.
    1 -3 ... bado
  2. 2.
    Yani öyle 50.000 - 60.000 gibi meblağlarda gözüm yok. Böyle en fazla 5.750 olsa yeter.
    1 ... senigidifindikkiran
  3. 3.
    20 bin yeter. Ben bununla sulaleme gelecek hazirlarim.
    1 ... lisa garcia
  4. 4.
    Hiçbir maaşlı iş yeteri kadar mutluluk vermez. RızKın onda dokusu ticarettedir.
    1 ... serdarsl06
  5. 5.
    sadece hayali mutlu eden maaştır. gerçekleşince mutlu etmeye yetmediğini kavrıyorsunuz. zira bindiğiniz aracı değiştirmeniz veya daha kaliiteli gömlekler giymeniz sizi ancak kısa bir süreliğine mutlu eder, sonrası aynı.
    ... nutchi
  6. 6.
    hangi maaşı alırsanız alın,
    aldığınız maaş 1 sene sonra 2 ye katlansa,
    oda yetmiyor, yetmeyecek, konu kazanmak değil, konu harcamak.
    harcamayı bilmezseniz aldığınız paranın miktarının önemi yok.
    ruhunuzdaki yada aklınızdaki boşlukları kazandığınız para ile dolduramazsınız.
    ... mukukulu
  7. 7.
    çok yüksek maaşlar aldığım işlerim de oldu ancak hiç sandığınız gibi mutlu olmadım. mutluluk farklı şeylerde bence.
    1 ... kurenai
  8. 8.
    Maaşımıza zam yapıyorsunuz bari üç ayda bir elektriğe, doğalgaza, akaryakıta yaptığınız gibi fiyat güncellemesi yapın. Zam falan istemiyoruz, sadece fiyat güncellemesi istiyoruz.
    ... radyocudeliemin
  9. 9.
    15000den az diyen ya işsizdir ya vizyon sahibi değildir.
    1 ... billur tuz
  10. 10.
    2825,90 TL aç ama mutlu ..
    ... haslanmispatates