bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kişiye entellik katan ve trend olmadan hemen önce yakalanıp trend olduktan sonra da ''çok banal'' denilen şeylerdir. entel doğulmaz olunur. enteller trend olmaya namzet ama bir iki kişide gördükleri şeyleri eyleme dönüştürmeye bayılırlar.

misal ayva tatlısı yemek. çok basit bir örnek gibi gözükse de ayva tatlısı yapmak ve iyi yapan bir yeri bulmak trend olmaya namzet bir eylem olduğundan entelmiş gibi gösteren şeylerdendir.

ya da ermeni soykırımı olmuştur demek.

ya da atıyorum bok yemek. bakmayın öyle entellik kriteri olsa onu da yaparlar.
    2 ... tristins
  2. 2.
    entel atkısı.
    edit: adının fular olduğunu biliyorum.
    4 ... san marinolu
  3. 3.
    --spoiler--
    fülar o fülaaarr...

ay çok heyecanlandım, hemen bastım ama...
    --spoiler--

yukarıdaki örnek tamamen konuyla alakasızdır. *

evet, fülar insanı entel gösterir. hele ki kırmızı çerçeveli gözlükte takıyorsa ve yüzü ablak bişeyse tam bir enteldir.

ikinci versiyonu için, zayıfsa, gene fülarlı ve pipoludur. bu da bi çeşit enteldir.
    -3 ... iceri terligi
  4. 4.
    heykele inatla ve ısrarla "yontu" demek.
    3 ... yazgan
  5. 5.
    içmesini bilmediği halde pipo içmek.
    2 ... kartalbey
  6. 6.
    kazağı sırtına alıp boyun kısmından bağlamak. tam entel dantel işidir.
    4 ... iyi bi gobel
  7. 7.
    pipo,fular,kırmızı çerçeveli gözlük,hafif uzun dağınık saç şimdilik söyleyeceklerim bundan ibaret.
    ... sherbetli
  8. 8.
    ''mardin e gittim orada yaşamak istiyorum'' demek. halbuki 10 gün dayanamaz.
    5 ... tristins
  9. 9.
    ağzını yuvarlayarak konuşmak. harfleri yutarak konuşmakta diyebiliriz.
    birde bunların ingilizce aksanlı türkçe konuştuklarını sanan versiyonları var ki evlere şenlik.
    2 -1 ... congolos
  10. 10.
    aga : entel de ne oliy lo kıro?
    maraba: valla ağam, ibne gibim, puşt gibi bişe oliy.
    2 ... yazgan