1. 1.
  kişisel gelişim kitaplarıyla hayatını yönlendiren insan:
  kişisel gelişim kitapları koleksiyonu yapan, kitapları okumak şöyle dursun, kitapların yalanmadık sayfasını bırakmayan, hayatını fabrikasyon bir sistemin mekanik kucağına bırakmış, 1-2 kişide başarılı olan prensipleri hayatına illa sokmaya çalışan, kendi hayat formüllerini keşfetmektense, keşfedilmişleri kullanacak kadar tembel kişidir.
  2 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  Bu kitapları okuyan kişilerin bilmesi gereken,kişisel gelişimde uygulanan sistemlerin birebir kopyasını yaşamaktan çok bu sitemlerden edineceği bilgi ve deneyimi hayatında kullanmaktır.
  En iyi kişisel gelişim insanın kendi çabalrıyla gerçekleşir.Ancak bu tip kitaplar da gelişim için yararlıdır.Tabi kitaplar güvenilir olmalı.
  2 -1 ... italiano
 3. 3.
  kişisel gelişimin, adından da kolayca anlaşılacağı gibi salt kişisel kontrol ile başarılabileceğini idrak edememiş, aslında kendini geliştirmenin bilincine varamamış ve popüler düşünce kontrol yönteminin esiri olmaya meyilli insan türüdür. kendi hayatının kontrolünü edinemeden yaşamak en kötü yaşama biçimidir, bu savdan yola çıkarak tecrübe edinilecek etkileşimin faydasından çok zararı olacaktır. yaw hiç berecemedin adrese gel; http://www.uludagsozluk.com
  ... meo
 4. 4.
  halen daha kendını gelıstırememıs kısılerdır.
  -1 ... kararmish_gumush
 5. 5.
  büyük çoğunluğu maddeler halinde olan bu kitapların içindeki her yıldızı hayatına uyarlamaya and içmiş insandır.
  ... tinkerbell
 6. 6.
  gelişmesi beklenen insanlardır.
  ... acaba nedir nedir
 7. 7.
  gerilemesi beklenen insandır.
  ... curve
 8. 8.
  bir nevi kendi kendini tatmin eden insandır.
  ... curve
 9. 9.
  gelişemeyen insandır.ek kaynağa ihtayaç duyan insandır.
  ... andy dufresne
 10. 10.
  ilginç insandır. hayatı sosyalleşerek yaşamayı ve geliştirmeyi denemeden asosyalleşip eve kapanarak geliştirmeyi deneyen modül tipidir.
  ... obareyciler