1. 1.
  insanların ruhsal ve psikolojik gelişimleri için hazırlanan ve piyasaya sunulan,her zaman çok satan ama yararı tartışılan kitaplardır.
  -patronu etkilemenin 1001 yolu,
  -güzel konuşmanın 7 yolu,
  -insanları etkilemenin ve popüler olmanın 15 metodu,
  -liderlik klavuzu,
  -insan ilişkilerinde en etkili yollar,
  -nasıl en havalı olabilirsiniz?
  -kendini baştan yarat gibi türleri vardır ve kişisel gelişim kitapları aynı hamur kalıbıyla aynı pastayı üretmek gibi bir şeydir.
  11 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  aşırı bir gerizekalılık ürünü olan kitaplardır. bu kitapların genelinde mutluluk burnunuzun ucunda ama siz farketmiyorsunuz, ah bir farketzeniz gibi salakça mesajlar verilir insan daha da depresif olur. bunların bir işe yaramadığı leo buscaglia örneğinden anlaşılmıştır
  19 -2 ... sezensevdasi
 3. 3.
  (bkz: dale carnegie)
  5 ... lionheart
 4. 4.
  bu kitaplarının yazarlarının çoğu anlattıklarına kendileri bile inanmamaktadır ve söylediklerin çoğunu hayatta bir kere bile yapmamıştır. yalandır dolandır kitabı satın alan sadece yazarın cüzdanını geliştirir.
  7 -2 ... sengitbalikgelsin
 5. 5.
  iyi düşün doğru karar ver

  (bkz: doğan cüceloğlu)
  4 -1 ... gerko
 6. 6.
  vizyonda olan you me and dupree adlı filmi izledikten sonra, bu tür kitapların nasıl kişiler tarafından yazıldığını görebiliyorsunuz. bilmeyenler için az bahsedeyim, baş karakterimiz, salak, sakar, başbelası ve tembel bir adamdır. bu yazmıştır bir kişilik kitabı işte. diğerleri de sanıyorum bundan farksızdır.
  3 -1 ... peytonpeyton
 7. 7.
  en ünlüsü yazılmamış:

  yüzde yüz düşünce gücü
  4 ... peytonpeyton
 8. 8.
  (bkz: nlp)
  2 ... marla singer
 9. 9.
  dogan cüceloglu'nun bu konudaki kitaplarinin ünü aksi iddia edilemez bir gercektir.
  4 ... kopush
 10. 10.
  stephen r. covey - etkili insanların 7 alışkanlığı bunlara bir önrektir. adamcağız unuttuğu bir alışkanlığı da son kitabı etkili insanların 8. alışkanlığı adlı kitabında kakalamaktadır. ilkini okuyanlar ikinci kitaba küfür eder, tükürük atar. (bkz: alkım standlarının balgam yüklü olması)
  3 ... jynxcello