1. 1.
  potansiyel suçluları bulmak için iyi bir yöntem olsa da aynı zamanda kişi özgürlüğüne ihlale de neden olabilir.

  Şöyle düşünün, internet tamamiyle devletten bağımsız bir yer olmuş. bir aktivist grup var. yüzeyden bakılınca çok masum duruyor ama üyeleri o kadar da masum değil. sosyal medya üzerinden anarşist paylaşımlar, devlete karşı bir politika hatta ve hatta holiganist bir protestoya çağrı mesajları. Belki de gizli mesajlarla şiddetli eylemler aynı intihar bombacıları ve holiganist saldırılar gibi.

  Sizce bunun devlete ne kadar zararı dokunur?

  Sizce bunun halka ne kadar zararı dokunur?

  Bir de şöyle düşünün, interneti kontrol altında tutan bir devlet var. çoğu zararlı aktivist grupları kontrol altında tutabilmekte. Ve hatta potansiyel zararlı eylemlerin de önüne geçebilmekte. Ama ve lakin bu devlet sosyal hayata sanki bir hiçmiş gibi girip çıkmakta. Ve hatta, bazı makamlar bu internet kontrolünü kötüye kullanmakta. Ve de devlet onların elinde olduğu için hiç kimse herhangi bir şekilde karşı çıkamamakta.

  Peki bunun devlet ile halka zararı ne olur?

  iki ucu keskin bir bıçak değil mi.

  Amerika'nın kendi halkını gözlediğine dair bazı komplo teorileri dolaşmakta. Elin dandik şirketi google bile sizin mikrofonunuzu dinleyip sizden kişisel bilgi koparabilmekte. Peki neden devlet böyle bir şey yapmasın ki?

  Belki de böyle bir sistem var hiç birimizin haberi yok.

  Ama böyle bir sistem potansiyel holiganistleri de teröristleri de anarşistleri de bir düzen altında tutabilir.

  Eğer bana iki seçenek sunsalar, birisi bu sistemi hayata geçirmek olsa ve diğeri böyle bir sistemi yapmamak olsa milletimin daha rahat yaşaması ve de terörist saldırılara maruz kalmaması için bu devlet eliyle kontrolü seçerdim.

  Dediğim gibi hiç bir şey %100 kusursuz değil. Ama hiç bir şey de %100 zararsız değil.
  -1 ... sgt gary roach sanderson
 2. 2.
  ne çok siyah ne de çok beyaz olan bir konu.
  ... sgt gary roach sanderson