bugün

90 yaşındaki ninenin adının bengü olması.
canberklerin, cancanların ileride dede olduğu zamanlar ortaya çıkabilecek durum.. dede dediğin hüseyin olur hasan olur.. ne canberk'i diye isyan ettiren olaydır..
yıllardır her aklıma geldiğinde beni yaran bir hadiseden bahsederek özetleyebileceğim durumdur. şöyle ki resul adını 5-6 yaşındaki bir çocuğa "büyük adı" diyerekten yakıştıramayan kişiler, çocuğa* bıdık lakabını takarlar.
abdulkerim.**
(bkz: 12 gunluk bir bebegin adinin zekeriya olmasi)
zehrettin. ** *
ailenin siyasi görüşünden dolayı konulan adın, ileride çocuğun siyasi görüşüyle uyuşmaması sonucu 2 uç noktanın 1 bünyede toplanabilmesi ve yakıştırılamaması.
ilginç olmayan durumdur. ilginç olanı ise garip olmadığı halde ısrarla o ismi yakıştıramayıp yakışan ismi teşhis ederek o isimle seslenmektir. örn:
işyerinden tanıdığı bir arkadaşına ismi ahmet olduğu halde aylarca ömer diye seslenmek ve durumu "ya o çocukta ömer tipi var yaa.." diye açıklamaya yeltenmek.
(bkz: sıpa)

böyle ad mı olur lan? yakıştıramadım.
adı emre olan bir bayana yaptığımdır. * *
60 lık 70 lik 80 lik ali canlara, emre can lara, berke can lara ne demeli. sırf şu isim sonuna "can" ekleme merakından...
Dunyalar guzeli caniim kizimizin isminin "Pakize" ,dunyalar yakisikli oglumuzun isminin ise "Abdurrezak" olmasi gibi birseydir.
- adınız neaa
+ hamdullah
- ıyyy
+ illa berkecan falan mı olacaktı lan...şıllık <çat>
çok yakışıklı olup isminin peyami olmasıdır. üstelik ikinci ismide celildir.
yakışıklı çocukların isimlerinin; şehabettin, apti, şemsettin, mahmut, niyazi
güzel ve seksi kızların isimlerinin; şukufe, remziye, refika vs. olması durumunda yaşanacak durumdur.
(bkz: yalın)

hüseyin yalın.

olur mu yahu, senin ismin nasıl hüseyin olur.

şöyle karşınıza alınıp da bu adamın ismi acaba ne olabilir diye tahmin etmeniz istense düşüneceğiniz son isim hüseyindir bence.
yakışıklı genç ve piç* ayrıca ağzı laf yapar gencin adının sıtkı olması.
Mezar taşındaki Yaşar Ölmez.
dedenin ismi alican ken torununun izmi necmettin olası..
abdurrahim. * ***
(bkz: cavit)*
^^şeref^^ ismi.. asla konulmaması gereken isimler listesinde zirveyi zorlayan isimdir.düşünsenize toplantıya ^^şeref^^ beklenilmektedir.güvenliğe haber verilir,şeref beyin geleceği ve ona iyi davranmasını,arama felan yapılmamasını,önemli bir şahsiyet olduğu bilgisi verilir..saygıda kusur edilmemesi toplantı saatına kadar hatırlatılır.veee şeref şirkete gelir..

güvenlik = hoşgeldiniz beyefendi.
şeref = hoşbulduk toplantım vardı,adım şeref
güvenlik = şerefsiz misiniz?buyrun.. ( ne dedim lannnnn benn)
şeref = şerefsiz değilim.haysiyetli gururlu onurlu bir iş adamıyım.
güvenlik = abi yaa pardon yaa.türkçe iştee.(sana o ismi koyanı)
şeref = neyse hangi oda?
güvenlik = soldan 3. oda .. abii patrona şeetmicen dimi..
şeref = yok söylemem (gülerek)
güvenlik = sağol şerefli abii.
şeref = zorlama istersen...
(bkz: babannenin isminin pelin olması)
(bkz: 70 yaşındaki berkcan dede)