bugün

anne sütünden sonra en yararlı olan 2. besinden yapılan peynir. (bkz: keçi sütü)
diğer peynirlere göre pahalıdır.
kokusu burun direğini kıracak derecede keskin olan çoğu insanın yemekten kaçındığı keçi sütü ürünüdür.
bim'de makul fiyata satılmaktadır muadil mekanlara göre.
diğer peynirlerden daha toktur.
bu arada heidi kardeşimizin favori peyniridir. ah alp dağları ah.
akrabalarımız tarafından bol miktarda üretilerek evimize gönderilen ve aylardır başka bi peynir almayarak ev ekonomime katkı sağlayan peynirdir. biraz suda bekletildiğinde enfes olur.
chavroux fransa'ya ait yumusak kivamli keci peyniri.
(bkz: keçi boynuzu peyniri)
keçi sütünden yapılan tulum peyniri de çok lezzetlidir. ancak, herkesin damak tadına uygun olduğu söylenemez.
allahın rakının yanında yenmesi için yarattığı peynirdir. hiçbirşey tesadüf değil. al işte allahın varlığına delil lan.
inek peynirine 10 değil 100 çeken peynirdir. keçi olmazsa koyun peyniri de güzel olur ama inek peyniri en yavan peynirdir.
rakı nın yanına en yakışan peynirdir.

inek peyniri ile rakı içmeyin, ağzınızda kekremsi bi tat bırakır özellikle sabah kaltığınız da bu tadı daha çok hissedersiniz.
Sevmedigimdir.
rakı ile iyi giden peynir. ayrıca omlette efsane bir tada ulaşıyor deneyin derim.
AOÇ bu konuda başarılıdır.
dünya üzerindeki en lezzetli peynirdir.
iğrenç bir şey.
değerli olmasinin yani sıra kimi ağız tadına uymaz.
Tuzlu ve katı olur ben inek peyniri diyorum.
peynirin kralıdır. karışık değilse.
iyi olanı koyun ve inek sütü ile yapılanlara kıyasla daha pahalıdır. ağzının tadını bilenlerin tercihidir, daha besleyici ve sağlıklı olduğunu da unutmamak gerekir.
diş doktorumun dediğidir; dişe en iyi besin keçi sütü, keçi peyniri, keçi yoğurdu.
daha anne karnındayken bebek keçi sütü içmeli anne adayı der.

add it: temiz yapılan kokmaz. kontaminasyon varsa kokar. olsa da yesek şöyle hasından.
birde tulum peynirini yeseniz. başka peynir yemezsiniz.
Sırf kokusunu bastırsın diye basmışlar tuzu. Basmışlar tuzu. Tuz tadından Peynirin gerçek tadını alamıyor insan. Yahu kokusunu beğenmeyen yemesin madem. Ne diye zorla zehir yediriyorsunuz insana? Şüphesiz bu diğer peynirlerde de böyle fakat yediğim keçi peynirinde iyice abartmışlar.

Bu arada şunu da çok yıllar sonra öğrendim: Peynir normalde "Tuzlu" olarak üretilmiyor. Tuzu sonradan katıyorlar! Madem kardeşim Tuz yerine başka bir şey ayarlayın şu peynirlere. Olmuyor mu? Ben peynir yemek için illa tuz da mı yemek zorundayım?
Peynir keyfinin içine eden, sağlam bir peynir müptelasını bile, peynirden soğutmaya yetecek lezzetsizlikte olandır.

Tamam, sağlıklıdır, şudur, budur anladık ama damağıma iyi gelmiyor azizim!
Ünlü Türk düşünürü dilberay' in deyimiyle, " zorunda mıyım?!"
Değilim aga!
Bana keçi peyniri alma sözlük!
güncel Önemli Başlıklar