bugün

son dönemde hanefi avcı ile birliktelik yaşadığı iddia edilen kadın. an itibariyle canlı yayında ntv'de açıklamalar yapıyor. doğru imiş ilişkisi, söylediğine göre. psikolojik sorunları olduğunu düşünüyorum. yaşına göre garip konuşmalar yapıyor şu anda. O değil de, hanefi avcı'nın eşi olan bayan "kesinlikle beni aldatmaz" filan diyordu. Sanırım bu en çok onu incitecek.
öyle konuşmuş ki kör kütük aşık bir kadın.

http://www.ntvmsnbc.com/i...ed&utm_medium=twitter

Avcı'yı yıpratma politikalarından biri daha. nereden vurursak o kar gözüyle bakıyorlar adama.
çıkıp tv'ye açıklamalarda bulunması bile çok tuhaf. evliyken, baska bir adamla olan iliskisini- ki o adam da evli *- mesru bir sey mi göstermesi açık sözlülük değil hanefi avcı'nın esine ve kamuoyuna karsı yapılan bir yüzsüzlüktür. çünkü bu durumda incinmis bir bayan vardır; avcı'nın esi.

neler demis kezban hanım?
--spoiler--
Ne zaman ayrıldınız eşinizden?
Resmi olarak 2 ay oluyor ama 2 yıldır ciddi fiklir ayrılığı, duygulsal çatışmalar yaşıyorduk.

Kimsiniz?
Edebiyat öğretmeniyim... 22 yıl ''Edirne''de yaşadım ve evlendim. Bir kız çocuğum oldu. Boşandıktan sonra istanbula tayin istedim...

Hanefi beyle ''Edirne''deki hızlı okuma kursu vesilesiyle tanıştık, benim öğrencimdi. Harika bir insandır. O güne kadar gördüğüm en olağanüstü insandı...

Pekçok konuda kendisine danışıyor ve görüşmek için gerekçeler yaratıyordum. Onunla konuşmak... Bakışlarımdan, seziliyordu tabi. Sevgili olmamız konusunda, özel bir şey ama olağansütü olduğu için söylüyorum; hayatın anlamıdır bence: Yalnızca evlenmemiz şartıyla sevgili olabiliriz dedi.

Ben, hayatım bir kameradan izleniyormuş gibi yaşarım, her şeyi o şekilde yaparım’ dedi. Allaha çok inanır ve hesap verbilmeliyim dedi...

Ne kadar zamandır sevgiliydniz?
Biz fikir sevgilisiydik... Paraya hiç önem vermez ve bu anlamda da fikirlerimiz çok örtüşüyordu. En son ben 'tamam' dedim ve boşanma sürecini başlattım.

Ama o boşanmadı?
O inanılmaz derecede yüreği güzel bir insandır. Kırmadan, incitmeden yapmaya çalışıyordu. Eşini kırmak istemiyordu.
--spoiler--
(bkz: fikir sevgililiği)
tv 'de hanefi avcı'nın sevgilisi olarak duygusal dezenformasyon durumlarına giriyor.

bir an hanefi avcı'yı sen de sevdin itiraf et ?

kadına oscar ödülü bu sene doğrudan obama vermeli...
bu akşam ntv deki konuşmalarını, sanırım şaka yapılıyor diyerek izledim şaşkına döndüm. sanırım biraz kendinde değildi kezban hanım yada psikolojik sıkıntıları vardı. meğer birtanecik aşkını anlatmaya gelmiş proğrama... yasak aşkını bu kadar rahat konuşabilmenin doyumsuz ferahlığını dibine kadar yaşadı... efendim kahkahalar, liseli kız modundaki ay bana gülüm der, şöylede mj attı diye sevgilisini yine liseli kız arkadaşına anlatır gibi anlattı efendim mirgün cabasa... velhasıl oldukça tuhaf bir proğramdı işin acı tarafı bir edebiyat öğretmeni kendisi. özel fakat, özel olduğunun farkında olmadan her açıklığıyla ortaya döktüğü yaşantısı, yasak aşkı diildir burda anlatmak istediğim, sadece konuşmaları, sorulan soruya tamamen alakasız, dağınık cevapları vs orada bir eğitmen olarak bence içler acısı bir portre çizdi.
çok rahat anlatıyor ekranda herşeyi ama, yanlış yanlıştır bu değişmez maalesef.
ekrandan yansıyan yüzü ile bilinçli birey davranışlarını göremediğimiz insandır. acaba aşk meşk işine girince mi bu hale geldi? yoksa zaten bu halde olduğu için mi aşk meşk işine girdi çözemedik !
kumanda ile ntv geçişi sırasında mirgün cabas'ın sunduğun izlencede gördüm hanımefendiyi.

sonra alttaki yazıya baktım. "küçük avcı'yı anlatıyor" yazıyor. hatun kişi hiç de öyle küçük avcı'yı tanıyacak yaşta görünmüyor, biraz daha kaldım ntv'de. meğer eril-dişil mevzuuymuş.

araya bir virgül atmak bu kadar mı zor. akşam akşam ne oluyoruz dedim.

hani yani içi fesat bir adam olsam yanlış anlayacağım.

(bkz: küçük turgut)
azeri gibi, şivesi bir garip. hareketleri ve tavırları ondan daha da garip. haddinden fazla sevimli gözükmeye çalışyor, türkiye'nin kaderini etkileyen bir kişiyle yaşadıklarını masal gibi anlatıyor. cümleleri yarım, düşünceleri yarım. nebileyim, içindeki fırtınaları gizlemeye çalışıyor gibi. hala şokta olsa gerek.
Hakkındaki en iyi yorumu yine Mirgün Cabas yapmıştır.
--spoiler--
Samimiyet yorgunuyum. ilk defa konuşturmaya değil, susturmaya çalıstığım biriyle röportaj yaptım.
--spoiler--
eğer rol yapıyorsa, aferin. iyi rol yapıyor.
eğer anlattıklarında samimiyse, yine aferin. cesur kadın.
her ne kadar evli biriyle yaşadığı ilişkiden dolayı kızılsa, ön yargılı olunsa da, hayat böyle işte. bir şey başlarken diğer bir şey bitiyor. birilerinin heyecanı, mutluluğu, başka birinin yıkımı, mutsuzluğu olabiliyor. bir şey kuruurlen, diğer eliyle başka bir şeyi yıkabiliyor insan.
aslında hiç yorum yapmamak lazım bu insanlarla ve yaşadıklarıyla ilgili. ama gündemi bu kadar işgal edince kayıtsız kalamıyor insanlar.
"şimdi sana hiç gerek yoktu" denilecek kadın.

sanki bir kadın programına katılmış da, yaşadığı abuk sabuk bir aşkı anlatıyor.
çok sikimizde olması gerekiyormuş gibi bir de. aşk yaşadıysan yaşadın da, bunu çıkıp ciddi ciddi bir şeylerden bahsediyormuşcasına, bütün türkiye anlatmak ve gündeme oturmak niye? çok mu güzel bir iş yaptın? çocuğun da varmış bak. gerçekten hiç gerek yoktu. şaşırmış, ürkmüş ve saçmalayan kadın.

eğer medyayı hakkında çıkan haberler yüzünden böyle susturmaya çalışıyorsa daha çok bekler. görüldüğü gibi şimdi daha çok konuşuluyor ve daha çok hikaye üretiliyor kendisi hakkında. kendini oraya buraya çıkarak ve yaşadığın yasak aşkı anlatarak ifade edemezsin. ancak medyaya malzeme olursun ve oldun da.
evli bir insanla ilişkisini ballandırarak anlatıyor. neymiş efendim seks yokmuş. olsa ne olmasa ne. sonuçta iki aileyi bir aile kurmak için yıkıyorsunuz.

türk kültüründe böyle şeyler ayıptı.

şimdi utanmadan marifetmiş gibi anlatıyorlar. birileri sen sevmemişsin diye beni yanlış bilip bu olayı onaylayabilir. her insan farklıdır.
delice sevdim. yıllardır unutamadım. geceleri bir başka kadın için ağladım. ama gidipte yuvalarımızı yıkmadık. insan ailesinde bir problemi olur boşanır başkasıyla evlenir normaldir. ama başkasını seviyorum diye önceki sevdiklerini atmaz.

utanmadan tv'lerde durumunu savunuyor, hoşgörü bekliyor. ayıp kelimesini unutmamızı istiyor. bazıları unutsa da benim kltürümde böyle şeyler ayıp.
gerçekten de küçük biriymiş...
gündüz kuşağı kadın programı katılımcısı kılıklı bir insan kendisi.

işin acayip kısmı, tabanı; baştan aşağı gündüz kuşağı kadın programı izleyicisi ve katılımcısı bir güruh tarafından lanetleniyor oluşu.

arkadaşım, aynaya baktığınızın farkında değil misiniz?

hanefi avcı sizsiniz. ahlakı sizsiniz, dini sizsiniz, kadınları sizsiniz, aileleri sizsiniz, sosyo-kültürel kodları sizsiniz.

kalkıp bu kadının ahlakına laf eden müslümanları gördükçe aklıma siirt geliyor, jet-pa geliyor, sistematik tecavüzler geliyor, erdoğan'ın vekilliği geliyor, siirt'te referandumda çıkan evet oranları geliyor, sistematik sübyancılık aktiviteleri geliyor.

ortaçağ ve kodları geliyor.

debelenin durun.
elimde bir oscar ödülü maketi olsaydı, peketleyip, bu kişinin evine yollardım.. saf gibi görünen ama çok akıllı bir kadın.. mirgün cabas bile anladı sahteliğini, kimyası değişti programda adamcağızın.. muhtemelen böyle bir şeyi aklından bile geçirmemişti ve gerçeğin acısı koydu biraz da sanırım adama...

neyse, böyle soyut verilerle konuşunca olmuyor tabi.. gerçekler inkar edilemez şekilde ispat olunca, ben armutların ne kadar eğlenceli olduğuyla ilgili olarak daha tatmin edici şeyler yazarım belki... o zaman anlaşılır ortaçağın kodları mı, yoksa şeffaflığın huşusu mu esir alır bu ülkeyi...

edit: bu şeffaflık kapsamına tabii ki cemaat de dahil olacak...
bahçelievler lisesi'nde edebiyat öğretmenliği yapmaktadır.
mahalleden tanıdıkların anlattıklarına göre, şeker gibi bir kadınmış. ya da bilerek öyle göstertiyor kendini. bilememem.
birkaç tahtası eksik bu kadının. ben normal bulmadım, kendını 17 yasında zannediyor hala.
telikeli bir kadın

mirgün cabas'a dikkat ettim kadının neredeyse içine düşecekti, onu dahi etkilemiş düşünün yani,

çapkın veya bir kerelik kaçamak yapmak isteyen erkekler kolayca bu tür kadınların tuzağına düşerler, belki hanefi avcı da bir kerelik kaçamak yapmak istedi, ama karı bir gecelik beraber olup ertesi günlerde tanımayacağın tipte değil bir gecelik yaklaşırsın ertesi günlerde o kendini hatırlatır, sülük gibi yapışır sana, evlilerin yuvasını yıkabilir, nişanlıların nişanını bozdurabilir, sevgilisi olanların sevgililerinden ayrılmalarına sebep olabilir, bekarların ise üstüne kalarak kendileri ile evlenmeleri noktasına bile getirebilir, öyle hatunlardan.

(bkz: benden uzak allah a yakin olsun)
biraz saf mı ne bu kadın ya.
yakında ulusal kanallarda yayınlanan dizilerin içinde görebileceğimiz bir kadın, ergenekon sahalarının mateja kezban'ı. asıl adı kezban kerman'mış. çok da yapmacık davranıyor. hanefi avcı'ya mükemmel bir insan diyor. şaka gibi valla.
bizim okulun edebiyat ogretmenı yea. Bahcelıevler lısesınde sımdı.