bugün

Armut şeklidir.
görsel kezban'ın paris saint germain'e transfer olduğu izzet günayında kezbanın menajeri olduğu yıllar gelir.
genelde çirkin ve kıllı, fakat bunların farkında olmadan kendini güzel kız moduna sokan, herkes benim peşimde ama ben yüz vermiyorum edalarında gezen, çakma gucci gözlükleriyle "ben sosyeteyim" tribiyle dolaşan, kompleksli, kültürsüz ancak bütün bunları makyajıyla ya da iğrenç saç rengiyle kapattığını sanan klasik türk kızı. facebook sayfalarında mutlaka namuslu aşık kız durumları paylaşır, kapak fotoğraflarındaki "biri gelir hayatını siker gider" gibi ağır ergen laflarıyla göz yorar. vermediği erkek kalmamıştır ancak o aslında sadece bir kişiyi sevmiştir. ah kezban ah...
görsel işte çıtıpıtı bir kezban imajı.
iki kolu, iki bacağı var. bir de unutmadan boş yere taşıdığı kafası.
kendini kurnaz sanan sazan bayandır.
belki şalvarlı belki de şalvara yakın tonlarda etek giyen tüylü bayan.
bu bayan yada kız * asla mı asla pantolon giymez. ha eksiklik değil de yine de giymez.
erkeğini sever ama: ''problem çıksın da bana daha düşkün olsun.'' der.
kendisini köydeki en güzel kız olarak görür.
kıskançtır * *
facesinin şifresini verir ama e posta yazmaz. *
kesinlikle dj dinler. *
telefonu güzel resim çekmez ama yine de onu faceye atmak ister.
öpeyim dersin çekinir ama öpünce de abartır. *
istediği yerde istediği zaman buluşmazsanız öteki buluşmaları sallayın samanlığa. * *
güzellik kezbanlığın önüne geçemiyor bazen. Kezbanlık bir davranış biçimidir. Haksız mıyım güntekin?
o kadar sığ girilmiş entiriler var ki evlerden ırak. içerik yok sadece biçime yoğunlaşılmış.

- evvela herkes bir nebze olsun kezban ve benzeri muadilleri özelliklerini taşır. kiminde kalıcı kiminde de geçici olur bu durum. öyleside vardır ki kezbanlık da çığır açar.

- kimdir bu kezban denilen örnek şahsiyetler?.. bi kere dünya bunların etrafında döner. çapı olmayan kafaca fakirdirler. gördükleri hayat tipi dizi ve film karaketerlerine endeksli, o seneryoyu kendi hayatına adapte etme ve ulaşma çabası sadece.. dert yok sıkıntı yok kurduğu ütopyalarda. ne demiştik "dünya bunların etrafında döner!.." çünkü ondan başka konuşacak bir konu yoktur ve olmamalıdır. Kültürel zevki popülerin ötesine geç(e)meyen, beynini daha çok nasıl ilgi odağı olabilirm diye tüm sınırları zorlayan bir kişilikten söz ediyoruz.

- Hobi yoksunu, öncelikli hedefi işi gücü yerinde aptal bir erkeği kafeslemek olan bir insan bu!... işine geldiği zaman yalan söyler ama bir o kadar nefret eder yalandan!... profiline bir resim atar saat, elbise vs. ve dip not düşerler; istiyorum bundan yhaaaa diye.. tabi burda ilginç olansa 10'larca hatta yüzlerce beğeni alır bir o kadar yorum.

- kıvanç tatlıtuğ, çağatay ulusoy modeli ve/veya fit vücud, inanılmaz yakışılı, sarışın maviş gözlü erkek isterler. isterler de kendilerini görmezler!.. zira fiziksel özelliklerini tasvir etmeye gerek yoktur. ha bide slogonları vardır en olmazsa olmazından. "adam gibi adam"

- hepsi klas, hepsi kültürel anlamda aşmış, kadın-erkek ilişkilerinde hepsinin içine bir freud kaçmış gibi yetkin, evlenilmesi gereken tapılası kadınlardır. süper hatta multimükemmeldirler.

- muhtemelen girdiğim entiriden rahatsız olacak zatı muhteremler, benim bir kadın tarafından terkedildiğim ve ya reddedildiğim öngörüsünde bulunacaklardır. bulunsunlardır efem.
(bkz: meltem cumbul)
daha çok köylü kızları akıllara getiren bir isimdir. şalvarlı, kınalı, lastik ayakkabılı falan filan...
sima ile alay olmaz amma ve lakin kendini dünya güzeli bulunmaz hint kumaşı sanan vasat güzellikteki kızlardır. Güzel kızların yanında gezer akıl verirler. Bunlar ne içiyorsa aynından banada.
(bkz: uff sanane be salak)*
(bkz: hödük)
Dip boyası ağzına gelmiş sahte sarışınlardır. Kaşlarının siyah olması da cabasıdır. Üzgünüm, bizımle değilsin kezban.