bugün

insanı rahatlatan şarkılardan birisidir. hele kafa biraz çakır olmuşsa yüzünüzde tebessüme sebebiyet verdiği görülmüştür.
bir redd şarkısıdır efendim. sözleri de şöyle:

Taze sıkılmış ruhum, bayatlamış bahanelerim
Çilekli dondurma ile televizyon seyrederim
Derken bir film başlar, içinde kendimi ararım
Kahramanları herkes sever, bense sıradan bir adamım
En heyecanlı yerinde filmin, telefon çalar, sevgilimdir
Merak ettiği tek şey özleyip özlemediğimdir

Yine de keyifli bir gün

Balkona atarım kendimi, dolunay değiştir beni
Öyle derine dalayım ki, kabarcıklar bile gözükmesin
Derken bir yıldız kayar, tutsam bile elim yanar
Ruhumu çeker medcezir, geri vermezse işime gelir
insan bazen kaybolmak ister, kendi kendine kalmayı özler
Hayaller kurmayı sever, gerçekler bazen az gelir
Bu dünya bazen dar gelir, bu hayat boş gelir

Yine de keyifli bir gün
redd'in muhteşem şarkılarındandır..
hoş,dinlenmesi keyifli bir şarkıdır. tavsiye edilir.
çalar saat kafamın içinde debeleniyordu; uyan ulan gerizekalı! tek bir darbeyle etkisiz hale getirdim arsızı, sus be yavşak dedim uyku kokulu kalın sesimle. 10 dakika daha sonra bir on dakika daha...
nihayet kalkabildim, yüzümü yıkadım, aynadaki ucubeye bir selam çaktım, o da karşılık verdi gariptir. sinir oldum ucubeye. sonra gidip suyu ısıttım, bardaklarca kafeine umut bağlamıştım. 3ünü bir arada içtim farkında olmadan. sonra üzerinde tozlar birikmiş kumandaya uzandım ve televizyonu açtım. açmamla kapamam bir oldu. haberde; kazada 9 kişinin yanarak feci şekilde can verdiği söyleniyordu spikerin yamuk ağzından. ve kahve sıcaktı, boğazımı yakmıştı.
yine bilindik mutsuzluk şarkılarından birini açtım ve hayali sigaramı yaktım, bol dumanlı. nedense sağlığıma düşkündüm, sigara kullanmazdım. yaşa yaşa neye yarar ve nereye kadar? soruyordum kendime. akşamdan kalma değildim, belkide geçmişten kalmaydım, geçmişte kalmıştım. bir çocukluk hatırası takıldı zihin yollarıma ve felç etti sık virajlı düşlem yollarımı. günlük düşünceler kornalarına abanmışlar ve karışıklığa sebep olan hatıraya küfürler yağdırıyorlardı. yağmurda yağmıştı üstelik zemin kaygandı.
yine bir kaza haberiydi içten gelen ve hiçbir farklılığım yoktu düzensizliklerden. yadırgadıklarından betersin oğlum dedim, saçmalıyorsun.
böyle bir hezeyanla güne başladım ve redd'e eşlik ettim; yine de keyifli bir gün.
http://www.izlesene.com/v...__keyifli-bir-gun/1768633

insan bazen kaybolmak ister, kendi kendine kalmayı özler
Hayaller kurmayı sever, gerçekler bazen az gelir
Bu dünya bazen dar gelir, bu hayat boş gelir
yine de keyifli bir gün...
redd'in diğer tüm şarkıları gibi muhteşem bir dinlemelik. sakinleşirken içten içe çoşma haline sokabiliyor seni.
aşk değil baknull.sevildiğin aşık olunduğun gündür.öyle salak kızlar var ki malesef bu fırsatı tepmekte ve haklarınıda bulmaktadırlar. (bkz: sikişik götü dönüp uyuyan kocalar)ıyla onlara mutluluklar ayrıca.
redd'i bütünüyle içselleştirme sebebi. bu şarkı genel ruh halimi öyle iyi analiz ediyor ki. hem üzücü hem de talihli. keyifli değil, yine de keyifli...

derken bir yıldız kayar, tutsam bile elim yanar.
ruhumu çeker medcezir, geri vermezse işime gelir...

http://www.youtube.com/watch?v=7JB4uFd4D3w&feature=related
barış manço dinleyerek geçirdiğim gündür.
özgürlüğün kıymetinin bilinerek yaşandığı günden başka bir gün değildir.
sabahtan baby tv izlenmişse keyifli olacağı kesin olan gündür.
uzun süredir benden uzak olan.
o günü bulucam bende bi gün...
prensesin uykusu filminin en güzel sahnesinde çalan şarkıdır aynı zamanda.

http://www.youtube.com/watch?v=6SPHVRhrb1o
Gün keyifli olmaz, insan olur.
nasıl bakarsan, öyle görürsün.
kütüphaneden cikmadihin surece basarabilirsin, keyifli bir gunu yasamayi.
" hayaller kurmayı sever, gerçekler bazen az gelir".

Sarkisindan yola ciktim keyiflendim.
Güneşli ve naif bi gün.. Çayımı yudumluyorum.