1. 127.
    güzel tespitler yapan, fikrini açık ve kolay anlaşılır şekilde uzunca anlatabilen bir yazar.
    2 -3 ... tufeyli
  2. 126.
    Yanlış soru derdim değil. Ayaküstü çözdüm konulara dikkat edememiş olabilirim

Birisine bir yazı yazıyorum altına mal cahil falan diye hiç muhabbetim olmadığı halde bana gönderme yapıyor, daha sonra bir şey yazıyorum gelip atlıyor

Sırf sebebi gel bana nick altı gir, ilgi çekiyim diye. Durduk yere kimseye laf söylemiyorum.
    5 -4 ... keyf kahyasi
  3. 125.
    matematiği çok iyi (!) olan bir yazar kardeşimiz. iki soru çözmüş ikisi de yanlışmış. ilginç
    1 -1 ... kazangap
  4. 124.
    2 soru cozmus ikisi de yanlis.

Bir yazar. Yazsin, islem yapmasin pek.
    4 -1 ... deniz sacli kiz
  5. 123.
    gençler prime time'da dövüşün, bu saatte işimiz gücümüz var, takip edemiyoruz.

bir de şahsileştirin artık meseleyi.

-izm'lerin gölgesinden çıkın. şahsi olarak vurun birbirinize.

seviyorum hepinizi. mucks.
    4 -1 ... lucius vorenuss
  6. 122.
    liberalist kelimesini kullanmasından dolayı yadırgadığım yazardır. yetmez ama evetçi de liboş de liberalist nedir tonton özal aşkına!
    3 -1 ... fikrimfirarda
  7. 121.
    Medeniyeti tanımladım zaten çıkış itibari ile. Ayrıca medeniyet üzerine sayfalar yazdım yeri geldi birçok düşünürün farklı tanımı var ( genel olarak medeniyeti konuşursak ayrı tanımlamalar yapmamız gerekir tabi). Çıkış itibari ile medine kelimesinden aldık tanımı, yani şehir ile başlamıştır. Şehri tanımladım daha sonra geniş işbölümü ağının olduğu ve büyük toplulukların bu işbölümü sonrası yaşadığı alan. Komünal dönemde de işbölümü vardır şehirlerin oluşumu yani medeniyet komünal dönemin devamıdır dedim. Bu süreçte köleci toplum denen anlayış çıkıyor tabi onlar toplumun dönüşümün de yaşanan süreç. Medeniyet komünal düzen de başlamıştır demek değil bu süreç olarak devamı demek.

Ayrıca:

keyf kahyasi
    :)

Ekstra not: hubeli severim.
    1 -3 ... keyf kahyasi
  8. 120.
    Israrla liberalist kelimesini kullanıyor. Sevgili yazar liberalist nedir adam smith aşkına ?: d liberal diyebilirsin, liberterten diyebilirsin ne bileyim neoklasik liberal diyebilirsin.sen gidip liberalist diyorsun millete :d

Edit : bir de medeniyetin komunal düzende basladigini söylüyor. Medeniyeti tanimlar mısın ? Yontma taş çagindan bahsetmiyorsun ins *

Edit ii : medeniyeti yazinin icadina,sumerlere dayandirabiliriz.zira ticaret kayitlarini tutmak icin yazi ortaya cikti hatta tarihte ismi bir yerde yazili olan ilk kisinin muhasebeci (sumerler donemine gore tabii) oldugunu okumustum. Yani medeniyet ticaretin gelistigi, sehirlesmenin gobeginde ortaya cikti.
    3 -1 ... hubel
  9. 119.
    sağlam yazar..
    1 -3 ... true
  10. 118.
    Kes sesini tiamat. Keeeeeessss.

Git kulübene orada hav hav yap.
    3 -3 ... golgebeyi