1. 1.
  bursa ile anılan tatlıların başında gelen lezzet. kafkası kafkas yapan tatlı. gerek kestane ağaçlarının azalması gerekse hazırlanmasının gelişen teknolojik imkanlara rağmen uzun sürmesi, emek istemesi kıymetini ayrıca artıran unsurlardır.
  3 -1 ... sessiz sincap
 2. 2.
  insanı bursa'da doğmamış olsa da,bursalı yapan hede.seviyor ve beğeniyle tüketiyoruz*
  5 -2 ... eru
 3. 3.
  ortaokulda geziye geldiğimiz bursada ilk kez gördüğüm, 1 kg alıp eve hediye getirdiğim ve tadına baktıktan sonra ulan niye daha fazla almadım diye kendime sövdürten süper ötesi tatlı
  3 ... registerlater
 4. 4.
  bursa'dan istanbul'a dönüşlerde arkadaşlara ikram babında alınan, çok fazla arkadaşınız varsa eğer bütçeye zarar olan kestane, pardon şeker, yok ya şeker de değil..
  hah buldum:
  kestane şekeri
  3 -1 ... trinfr
 5. 5.
  aslında herkesce adi bilinen ama cogunca tadi bilinmeyen ve her universite donusumde "abi gelirken kestane şekeri getir" denilen ama tadini hic de begenemedigim getirdiğimde de bir kere bitirildiğini görmediğim tatlı..
  2 ... ricardodonsebastian
 6. 6.
  (bkz: süper bişi)
  2 -1 ... eru
 7. 7.
  adamı kilo manyağı yapabilecek ve yemekten hiç sıkılınmayacak tatlı.
  2 ... agama
 8. 8.
  bir şeker hastasının gözlerini doldurabilecek tatlı. vay be ne günlerdi şeklinde unutulmaz anılara konu olabilir. enfestir, buram buram şeker yüklüdür, yine de diğer tatlılar gibi biraz yedikten sonra kesmez*.. tazesini bulmak meseledir buralarda, olsa da yesek..
  1 ... sour cherry
 9. 9.
  çok sevdiğim ve neden hep güzel olan şeyler ya çok pahalı ya günah ya da yasaktır üçlemesinin birincisidir..
  3 ... bohemian rhapsody
 10. 10.
  askerde karşılaştığım bursa yöresine ait çok cici bir tatlı türü . adamlar * ne yapmış ne etmişler o kestaneleri bal kavanozunun içine doldurmuşlar . ye ye canın yine istiyo .
  1 -1 ... cabbar