bugün

bir yerde salakça bir haber,yazı okunduğunda ilk söylenecek sözdür!..çünkü bu hödük heriflerin salaklık namına bir sürü vukuatı vardır!..meselâ;

* kediyi mikrodalga fırında kurutmaya çalışıp hayvancağızı telef etmek!..

* jiletin üstündeki kâğıdı çıkartmayı unutup jiletin kesmediğini zannetmek!.. hemde bir kişi değil yüzlerce... jilette firması ilk jileti çıkarıdığında bir sürü şikâyet almış bu jiletle kesmiyor diye sonra birde ne görsün şapşal herifler jiletin üstündeki kâğıdı çıkarmayı unutmuşlar!..*

ve daha niceleri ; bu amerikelılar hepimizin malumu aptalın tekidirler daha bir sürü salaklıkları vardır bunların şimdi!.. benim şuan aklıma bunlar geldi!..

not: aslında başlığı sadece amerikalıların yapabileceği salaklıklar diye açıcaktım ama karakter sayısı fazla geldi!.. bende böyle açtım ama yazdıklarımı başlıkla uyumlu hale getiriceğm diye baya kasdım ama galiba yinede olmadı!..
Dunya siyasetinde yer alan iyi ya da kotu olaylarda arastirma yapmadan, neyin ne oldugunu bilmeden konusmayi seven halkimizin bu olaylari kimin yaptigina kafa yormak yerine basite kacarak hemen sarfettigi cumledir.
son zamanlarda halk içinde sık sık duyduğum diyalog:
- bu domuz gribi de her yeri sardı.
+ kesin amerikalılar yapmıştır.
(bkz: mutfakta yemegin alti yansa israil den bilmek)
güncel Önemli Başlıklar