bugün

bir muslugun sevinc ciglidir. haykirisidir. hala yasiyorum, olmedim ulan diyisidir.

saatler, gunler suren su kesintilerinin ardindan, acaba su gelmis midir lan dusuncesiyle actigimiz muslugun, fichhhh.. fichi fichiiii fichhhhh gibi sesler cikararak, mutlulugunu, sevinicini paylasmasi olayidir bir noktada.

iste ben o zaman anlarim, sevinmek neymis, yasama sevinci neymis.
sular kesilip geldikten sonra, tesisat içinde hava oluşması nedeniyle musluğun umarsızca höykürmesidir. tam yüz yıkanırken, musluk höykürdüğünde sizi yerinizden zıplatabilir.
yüz yıkamaya kalkarken abdest almaya nedendir. hatta iyice aşka gelip boy abdesti aldıranı mevcuttur.
tarafımdan bu musluk hapşırıyor yahu diye tabir edilen olaydır.
çıldırmasıyla beraber ilk 10 sn suyun sarımtırak aktığı da görülmüştür.
pat pat pat diye birdenbire sesler çıkarıp korkmama sebebiyet veren durum.duyunca titreme gelir zaten korkudan.
eğer musluk böyle çılgın atarken ellerinizi falan yıkamak isterseniz üstünüz başınız sırılsıklam olabilir. sakinleşmesini beklemekte fayda var.
öncelikle sakin ol demeli musluğa.
olmaz ama işte.

o değil de; sakın diş fırçalamayın o esnada.

mala döndürüyor adamı.

ulan musluk sen nelere kadirmişsin derken insan; eğiliyor saygıyla önünde.
suyu kesinlen ve akabinde gelen kişinin bilgi paylaşımı için bu durumu araç olarak kullanması ile alakalıdır.
(bkz: subhanallah ibretlik paylaşım)
musluğu sakinleştirip, borulara kızmak gerekir.

not: sular kesildiğinde, su borularından geri çekilen suyla beraber eğer musluk açık bırakıldıysa hava da çekilir. bu durumda su ve hava, su borularının kesişim yerlerinde birbirine karışır. yani; bi su, bi hava, bi su, iki hava, bi hava, bir buçuk su gibi...
ev hanımlarının bardak kırma sebeplerindendir.
Gun boyu olmayan sularin geldigini anlamak icin musluklar acik birakilir. Ne yazik ki uyku vakti geldiginde musluklari kapamak kisinin aklina bile gelmez. Gece gelen sularla birlikte musluktan cikan seslerì duymanizla yataktan firlamaniz bir olur. Elinizde sopa, bicak, catal, biber gazi ya da herhangi bir kesici,delici, yaralayici aletle, sesin geldigi yere -banyoya- dogru yurumeye baslarsiniz. Sizi bu kadar korkutan ve cinayet islemenize sebep olabilecek sesin musluktan geldigini gorur, belediyeye guzel bir kufur edip, yataginiza geri donersiniz.
(bkz: Sular)
güncel Önemli Başlıklar