1. .
  bir elinede mala, diğer elinde su terazisi ile duvar ören ve aynı zamanda yanık bir türkü patlatmaktan da geri kalmayan cengaverdir bu. o sırada bir nuri sesigüzel gelir de beni kesfeder diye bekler yazık! işin zor be aslan! ooooo senden çok var...
  3 ... melankolik
 2. .
  ikinci bir ibrahim tatlıses olacağını zanneden, yanık sesli ve birgün mutlaka keşfedileceği umudunu taşıyan inşaat amelesidir.

  türkülerini söylerken de etrafı seyrederler aynı zamanda. ulan var mı acaba birileri filan diye.

  "mağoviii mağoviiii masmağoviiii
  gözlerriii boncuuuh mağoviiii
  bır göddümmm aşııh olduuum
  bu gelen kimiiiğn yağriiii?"

  türküsünü heyecanla bitirir. o sırada yanına iyi giyimli bir herif gelir. ağzında purosu filan. yan yan güler ve "evlat sesinde güzelmiş. buralarda, bu pisliğin içinde harcanıyorsun. şarkını milyonlara söylemek, manken gibi kızlarla fingirdeşip barlarda sabahlamak, paraya bok demek istemez misin?" der ve kartını uzatır. yüzü gözü toz olmuş amele arkadaş ise tozlu elleriyle yüzünü siler. sonra kartı almaz bile. direkt kontratlar filan imzalanır. sahnelerin yıldızı olur. ibo show'a çıkar filan.

  böyle olacağını zanneder eleman. o inşaatlarda ne sesler kaybolup gitti. bağırmaktan sesi kısılan inşaat işçileri var hala daha ülkemizde. bu da ülkemizin bir başka kanayan yarasıydı sayın seyirciler.

  keşfedilmeyi bekleyen inşaat amelesi seni seviyoruz.. birgün keşfedileceğine inanıyoruz. hadi öptm kib bye cnm.
  1 ... slywitch
 3. .
  Yanık sesiyle inşaatlarda nara atan, mutlulugu bunda bulan insandır.
  hemen hemen bütün inşaatlarda en az 3 tane bulunur bunlardan, belkide hepsinin amacı ünlü olmak olmayabilir ama bu kadar da yanık, dertli türküler söylenmez ki kardeşim. Yanından gecerken benim yaşama sevincimi alıyor götürüyor birde onunla birlikte calışan ve en az 4-5 saat bu türkülere maruz kalan inşaatcıları düşünsenize eve dert keder içinde gidip karısında hayatı dar edebilir.
  En çok korktugum konu ise bu türkülerde etkilenip hepsinin 5. kattann atlayarak intihar etmeleri. Yinede seviyorum inşaat türkücülerini. (bkz: Bir tek dilegim var)
  ... eritrol
 4. .
  unkapanı draft'larını bekleyen ameledir.
  ... schizofrenne