1. .
  türkiye cumhuriyeti hükümetinin görmezden geldiği ve türkmenlerin kan ağlamasına neden olan olay.

  kerkük artık bir türkmen şehri değil arkadaşlar.kürt haydutların nasıl bir uyanıklık göstererek bölgenin demografik yapısını değiştirdiğini bilseniz kanınız durur.tam 200 bin kürt bölgeye hakimiyet kurmak için şerefsiz kürt peşmerge tarafından yerleştiriliyor ve hükümetin kılı kıpırdamıyor.bir bölgede nüfus demenin nufuz demek olduğunu anlayan peşmerge hergün kamyonlarca aileyi kerküğe yerleştiriyo.bahanesi hazır "saddam zamanında sürüle aileler".ama saddam zamanında sürülen kürt nüfusuna bakıldığında karşımıza iddia edilenin çeyreği kadar bile adam çıkmıyo.halen türkmenlerin bölgede güçlü olduğunu söyleyerek avunan ve avutmaya çalışan arkadaşları uyararak bölgede yaşayan bir arkadaşımın anlattıklarını aynen yazıyorum.

  "bundan bir kaç sene önce başladı herşey.peşmerge hergün yüzlerce aile getirip yerleştiriyodu.başlangıçta herşeyin normal olduğunu getirilenlerin saddam döneminde sürülen aileler olduğunu düşündük.ama getirilen aileler gün be gün arttı.öyle bir oyun oynadılar ki bir baktık nüfusları bizi bile geçmiş.ve artık kontrol onların elinde.atalarımızın topraklarında esir gibiyiz ve türkiye'nin desteğini arkamızda hissetmiyoruz.ama ne olursa olsun sonuna kadar savaşmaya hazırız.türkiyeyle ya da türkiyesiz"...

  edit:biliyorum bu başlığın altını dolduramıyacaksınız.kimin umrunda hülya avşar'ın poposu varken türkmenlerin kan ağlaması.
  bak sol taraftan bir başlık geçiyo."götünün çatalını gösteren kız" hadi anam oraya neyine senin türkmenler.
  2 ... stratosfer
 2. .
  tanım : kıbrıs-2.

  kıbrıs'ta onlarca yıl kıbrıs türklerine edilen zulüm ve yapılan türk soykırımı, yunanistan'ın enosis'i ve rum eoka'sı, bu direnişe kalkışanların sesinin duyulmaması...vs.

  ne kadar da tanıdık!

  onca yıl birşey yapılmadıktan sonra başbakanlık koltuğuna bir sol parti oturmuştu. 1974'te ecevit iktidarında kıbrıs'a türk askeri girdi. başbakan yardımcısı necmettin erbakan, kara kuvvetleri'nin başında evren paşa : kenan evren! annan planı sırasında "çok fazla girmişiz" diyen kenan evren, nam-ı diğer "bizim oğlan".

  kıbrıs harekatı sonrası yunanistan, nato'dan çekilmişti de 80 darbesi sonrasında yunanistan'ın nato üyeliğini veto etmek yerine, üyeliği rogers sayesinde altın tepside sunmuştu.

  olan yine kıbrıs'a oldu. kimsenin kıbrıs'ı tanımadığı gibi, kıbrıs da bu sefer ab politikası uğruna satıldı. denktaş, koltuğundan edildi ve biz lokmacı'yı "afedersiniz, size ayıp ettik, bizi de ab'ye alın" diyerek her açtığımızda nanik çekiyorlar.

  dahası da var.

  kerkük'ü anlatacaktım sahi. sadece kelimeleri değiştirmek yeterli.
  2 ... sonkuzu
 3. .
  öteden beri süregelen ve halen devam eden oyun.

  tek değişen : dün gündemde hülya avşar'ın poposu varmış, bugün "vermicem", "fakirler ölsün porsche den selamlar" diyen kızlar var.
  1 ... ucbeskirkdort