1. ?.
  kahve köşelerinde yapılan siyaset değildir. şundan 100 sene önce imparatorluklar vardı dünyada, şu anda ise demokrasi görünümünde imparatorluklar var. mesela abd .
  şimdi, kanımca türkiye musul ve kerkük ü ebediyete kadar alabilir. misak- ı milli sınırlarında zaten olmuştu bu bölgeler, ha sonradan haklardan vazgeçildi falan ama amerika girebiliyorsa ırak ülkesine biz de girebiliriz. ha sıkar mı, evet sıkar. ama imkansız değil.
  ayrıca şunu belirteyim ki,
  demokrasi devleti, özgürlükler diyarı, sevgi kelebeği amerika bugün en iğrenç şeyleri yapıyor. kimse ses çıkarmıyor. biz girsek, barbar derler garanti. kimi sevgi pıtırcıkları da bunu demokrasiye uygun bulmaz, yani bizim almamızı. enteresan iş bunlar.
  siyasi irade ile askeriyenin uyum içinde olması şarttır yalnız.
  belki bir ütopya olarak görürsünüz, ama neden olmasın?
  üstelik, türk askeri çok daha temiz savaşır. (bkz: savaş ahlakı) yani bir nevi demokrasi buymuş bile dedirtir
  5 -2 ... dekadans
 2. ?.
  darbe yerine yapılması daha mantıklı olan taleptir.
  1 -1 ... devils advocate
 3. ?.
  sonra da onlar bizim gelmemizi istedi.. bizim adaletimizi herşeye tercih ettiler. bir yuzyıl sonra da bizi ordan savaşarak çıkardıklarında araplar ve kürtler bizi sırtımızdan vurdu deyip emperyal zihniyetimizi çocuklarımıza fetih altında yuttururuz diyeceğimiz istektir.
  -3 ... cinayetsaati
 4. ?.
  (bkz: Yurtta sulh cihanda sulh) (bkz: hattı mudafaa yoktur sathı mudafaa vardır) (bkz: bilmem anlatabildim mi)
  4 ... xargn
 5. ?.
  (bkz: bir gece ansızın 81 düzce 82 musul 83 kerkük)
  1 -1 ... emrah potter
 6. 1.
  diyarbakırı türkleştirdikten herkese türkçeyi öğrettikten sonra yapılması gereken şeydir.ama önce kendi illerimimizi bir kontrol altına almamız gerekir.
  1 -3 ... derzulya
 7. 2.
  (bkz: ayşe fatma hayriye)
  1 ... tefrik
 8. 3.
  (bkz: yanlardan biraz kalsin)
  4 ... in tyler we trust
 9. 4.
  19. yuzyilda kalmis bir soylemdir. daha dogrusu kalmasi gereken bir soylemdir. 21. yuzyila ve postmodernizme uyum saglamak bir yana direnc gelistiren zihinler ve bunlarin soylemleri, emperyal istek ve beklentiler icinde olmayacak duaya amin demektedirler. osmanli uc kitada hukum surmustur fakat degisime ayak uyduramadigi icin tarih sahnesinden cekilmek zorunda kalmistir. gunumuzde ise gecmise oykunme duzeyinde bir ozlem duygusu az cok herkeste, her kesimde kendini hissettirmektedir. tamam biz musul, kerkuk ve sulaymaniye'yi alalim; hatta ortadogu ve balkanlarda toprak sahibi olalim. gerekce olarak da buralarin eskiden bizim topragimiz oldugunu ileri surelim. ancak bu durumda birileri de cikip, anadolu eskiden bizimdi derse verecek cevap bulamayacagimizi da bilelim. lutfen biraz daha akilci, biraz daha gerceksi yaklasimlar.
  2 -1 ... karizmatiklider
 10. 5.
  yetmiş milyon hep beraber delirmemiz bize yetmiyor, beş on milyon kişi daha eklesek nüfusa ne çıkar değil mi ama. hem bu bizi kesmez çin'e kadar yolu var bunun. bir buçuk milyar da orayı ekledik mi değmeyin keyfimize..
  4 ... junojuno