1. 1.
  türk dili ve edebiyatı bölümünün hocalarından biridir.ayrıca çıkardığı kitaplarla araştırma gücü ve tekniğini kanıtlamış insan.
  1 ... lazy
 2. 2.
  dilbilgisi kurallarına yeni bir bakış açısı getirip bunları mantıklı çıkarımlarla kanıtlayan, geleneksel dilbilgisi kurallarını sarsan Türk Dili ve Edebiyatı hocasıdır.
  1 ... rindane
 3. 3.
  edebiyat bölümünün matematikçisisidr,dersine çalışılamayan sadece dinlenendir.
  1 ... sudancikmisbalik
 4. 4.
  onun sayesinde tüm bildiğiniz dil bilgisi kurallarını alt üst edersiniz. bir cümledeki dolaylı tümleç kerime hocanın dersinde nesne olabilmektedir! kesinlikle sorgulanamaz, hocayla tartışılamaz rezil olman an meselesi olabilir. seçmeli derslerinde ise; tamamen kişilik değiştirip ılımlı, eğlenceli bir hoca oluverir... hatice şahin'in türkiye türkçesi derlerinden sonra kerime hocanın derslerine alışmak oldukça zordur.
  (bkz: hatice şahin)
  1 ... pnar
 5. 5.
  Türk dili ve edebiyatı adı altında toplanan ve aslında bambaşka iki dalı temsil eden bu bölüm isminde başta kalan "Türk dili" konusunda Türkiye'de parmakla gösterilebilecek akademisyenlerden olup çalışmaları, tekniği, öğretme aşkı ve her şeyden ziyade karakteriyle örnek hocalarımızdandır.
  1 ... mythologia
 6. 6.
  kendisi edebiyat bölümünün devrimcisidir. geleneksel bilgisine yaptığı darbelerle dilbilgisini ele geçirmiştir.
  bir çok inkılaba imza atmış ve atmaktadır.
  1 ... obeldesakini raku
 7. 7.
  (#4873015).
  1 ... jamalmalik
 8. 8.
  uludağ üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü öğrencilerinin çoşkun ak'tan sonraki korkulu rüyası.
  kişisel olarak anlaşamamıza rağmen ondan ders almak zorunda kalmış biriydim. seçmeli derste şekerdir de zorunlu derste yanına yanaşılmamaıs gerekir.
  1 ... xargn
 9. 9.
  basit meseleler ve kıyaslamalarla uğraşmayı bırakın üstünde düşüneceğinden bile şüphe duyacağım, şimdilerde torunuyla mutlu aile tablosunda görmeye alıştığım sevgili hocam, kendisi alanında öyle lafla sözle, isminin önündeki kısaltmalarla değil gerçekten uzman olan, her yönüyle dolu dolu bir insandır.
  -1 ... gitmekle gidilmiyor
 10. 10.
  her ne kadar bilgilerinden şüphe etmesemde daha ilk dersinde bildiğim bütün dil bilgisi kurallarını ve isimlerini yıkan, türkçenin kendi istediği gibi yorumlanmasını ve isimlendirilmesini isteyen, derslerınde kendi kitaplarını ısleyen ve bir donemde 500 sayfalık kitabı teklemeden bitiren türkolog...
  2 ... mayrikat