bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  diyanet bakanlığına verilen ayar.

  kerhanelerden alınan vergilerle maaşınız ödeniyor

  kimse kusura bakmasın.
  7 -1 ... jimmy tudeski
 2. 2.
  ağır girmiş valla. kendisini hayatta sevmem.
  1 -1 ... ortadireksaban
 3. 3.
  yıllardır bunu düşünürüm kerhane deyince biraz sert girmiş ama ateist adamdan içkiden kumardan gelen vergiyle imam maaşı ödemek ama yinede sert olmuş.
  3 ... bendesenn
 4. 4.
  Allah'tan tayland'da yaşamıyoruz..
  1 ... bespirizorni
 5. 4.
  (bkz: acı ama gerçek)
  2 ... true
 6. 5.
  adnan oktar'ın beyanı. doğru mu değil mi bilinmez ama çok ağır bir cümle.
  4 -1 ... siirine
 7. 6.
  Maaşı ödenen tiplerin umurunda olmayan gerçek. Paraları ödensinde nasıl ödeniyorsa ödensin zerre kadar önemli değil.
  2 ... kardabi
 8. 7.
  Kral XIV Louis'in Maliye nazırı olan Jean-Baptiste Colbert(1613-1683): 'vergileme sanatı kazı bağırtmadan, ondan mümkün olduğu kadar fazla tüy almaktır' demiş.
  4 ... monk of monkmountain
 9. 8.
  islami açıdan da sorun değil midir? sonuçta faizden, kumardan, fuhuştan para geliyor ve vergi altında mesleğini icra eden( yani devletin resmi çalışanı haline gelmiş kurum ve kişiler) bundan para alıp geçimini karşılıyor. kerhane parasıyla imamın evine ekmek götürmesi ne kadar dini açıdan kabul edilebilir bir durumdur?
  çocukların yediği lokmalar haram olmuyor mu?
  aynı şekilde içkiden de vergi alınıyor. hatta bayağı bayağı alıyorlar. diyanetin içki parasıyla kuran bastırmadığının bir garantisi var mı?
  bunlar önemli şeyler.
  2 ... crux ansata
 10. 9.
  islam'ın "sevelim sevilelim" düşüncesini, açık saçık kadınlarla dans etmek zanneden, 7 farklı hastaneden alınan deli raporu kamuoyunca bilinen, kendisini de evliya falan zanneden birisi. şimdi bu adamın dedikleri ne kadar ciddiye alınır?

  bu alkol, kerhane muhabbeti de cidden sıktı artık, çocuk argümanı resmen. belli yani bu fuhuş işi yapılıyor, önüne geçebiliyor musun? hayır.

  senin kanunların; fuhuşu engellemeye yetmiyor. "gel, allah'ın emirleriyle bu işi bitirelim" desen, ülkenin yarısı ayağa kalkar "ahanda şeriat geldi" diye, ee o zaman ne konuşuluyor?

  belki imamın aldığı maaş kerhane parasından karışmadı. marketin, eczanenin vergisinin tarafından denk geldi, olamaz mı? böyle farazi savlara ortaya atarsanız, böyle farazi cevaplar alırsınız, kusura bakmayın.
  2 ... midfield maestro