bugün

Yenilecek hatta nimet varsayılacak ürünlere böyle isimler vermek sadece bize özgüdür denilecek tatlıdır.

Harbi garip bi milletiz.
iftar sofralarının vazgeçilmez tatlısıdır.
Satın alırken bu ismiyle isteyen var mıdır bilmiyorum ama benim için halka tatlısıdır adı. Kerhane babandır.
şu an zahide yetiş'te yapılan tatlı.

görsel
Halka tatlısı olarak da bilinir . Hamur ve şerbet içeren tatlıdır .kaliteli yerde yapılması bile gerek kalorisi gerek sağlıksız olması gerekse hastalıklara dolaylı yönden sebep olduğu gerçepini değiştirmiyor.bu yüzden nadiren tüketilmesini öneriyorum .
nişanımda dağıtmayı düşündüğüm tatlı.
halka tatlısıdır.

taze şöyle sıcak çıtır çıtır iyi de olur.
Fotoğraftan sonra insanın yiceği varsa da yemez.
Kerhane ya da halka adı ne olursa olsun, hem fiyatı hem de lezzetiyle gariban sevindiren tatlıdır.

En sevdiğim sokak lezzetlerinden biridir. Hele bir de açsam kendimden geçerek yerim.
Kankası şambaba tatlısını da severim ama halka bi başka güzeldir, candır, mütevazidir.
Tiramisular, cheesecakeler sizin olsun bana halka tatlısı verin!
kızılayda çalışırken tren pasosu alırdım aylık. tiryaki pasajından aşağıya sıhhiyeye yürür, oradan da trenle eve giderdim. sıhhiye köprü altında metro diye bir dönerci vardı. orda dayı sıcak sıcak yapar satardı. sıcak olunca 10 tane de yeseniz yediriyor mübarek.

öyle böyle derken kilo aldık.
görsel

Namı diğer, halka tatlısı.
Evet motor yağında kızartılıyor, biliyorum ama seviyorum keratayı.

Hem bu kadar ucuz hem nasıl bu kadar lezzetli olabiliyor acep?
Belki de motor yağındandır bu nefaseti, kimbilir?
Nimete gıdaya koyulan isme bak amk dedirtir.
Nam_ı diğer halka tatlısı.
Hem ucuz hem lezzetli.

Açıkta satılan yiyeceklere mesafeli duran bünyem, buna dayanamıyor.
Duramıyorum efenim!
mideyi sikip atar.
yenilecek hatta nimet varsayılacak ürünlere böyle isimler vermek sadece bize özgüdür denilecek tatlıdır.
dişarıda yağda kızaran sağlıksız yiyeceklere mesafeli duran bünyem, bunun göz doyuran görüntüsüne dayanamıyor. tulumba da iyidir ama halka daha bir sevilir.
havalar da soğuduğu için daha ağır yiyecekler tüketebilme zamanı geldiğine göre gördüğüm yerde alırım, yarısını da anneme götürürüm.
çok güzeldir tadı.
Amiyane tabirle bu tatlı, Yıllar evvel de gariban tatlısıydı, halen gariban tatlısı. Halka tatlısı şiresi bol olduğu için güç kuvvet verir.

adana'da bunu yiyebileceğiniz iki yer var. Karşıyaka'da tatlıcı selim, Karataş yolunda ağaçaltı tatlıcısı.

Ben pek aramam. Sıcak sıcak tüketin, Afiye tolsun.
Şerbetli tatlı hiç sevmemekle birlikte ara ara canımın çektiği* tek tatlı diyebilirim. Bazı fakir zevklerimden asla sıyrılamıyorum.*
Kimsenin bir işin vermediği tatlı aslında.

Kulaktan kulağa adı kendiliğinden gelişmiş.

Sıcak ve şerbeti iyi ayarlanmış ise baklavadan bile güzeldir.
Aslı "kerhane" değil "karhane" (şapkalı a) olan tatlıdır. Artık kim evirdiyse tebrik etmek lazım.
Bunun içine hindistan cevizi kreması, frambuazlı jöle, hamuruna da meyve parçacıkları filan serpiştirmeyi başarabildiğimiz gün bakın samimi söylüyorum dünya üzerinde sikemeyeceğimiz millet yok!
güncel Önemli Başlıklar