1. 1.
  su altı belgesellerinin vazgeçilmez sesi.
  ... sansyoklan
 2. 2.
  büyük dublaj sanatçısı, büyük aktör . o kadife sesinin hayranıyımdır . onlarca yapımda dublaj yaptı, onlarca oyunda yer aldı, yeşilçamda gözüktü . gelin' de h koçyiğit' in kocası, yoksul' da k sunal' a akıl veren borsacıydı . sunduğu motor spor programını da özledim .
  ... yordam
 3. 3.
  türkiye nin gelmiş geçmiş ne büyük seslendirme sanatçısıydı.

  terör saldırısı onu aldı elimizden.

  bir kerem daha gelmeyecek ne yazık ki.

  yarın doğum günü

  iyi ki doğdun kerem yılmazer...
  ... sansyoklan
 4. 4.
  (2 Şubat 1945, Babadağ, Denizli - 20 Kasım 2003, istanbul), Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı.

  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan sanatçı, sanata yatkınlığı nedeniyle mesleğini sürdürmedi. 1960'lı ve 70'li yıllarda şarkıcılık yaptı. istanbul Şehir Tiyatroları’nda konuk oyuncu olarak tiyatroya adım attı (1988) ve iki yıl sonra ekibin kadrolu oyuncusu oldu. Dormen Tiyatrosu ve Kent Oyuncuları'nda da rol aldı. Oyuncu Göksel Kortay'la evlendi. En son, II. Uluslararası Beyoğlu Buluşması etkinlikleri kapsamında Kerem Yılmazer, Nazım Hikmet ile Yunan şair Yannis Ritsos’un şiirlerini yorumlamıştı. Akbank Kültür Sanat Merkezi’ndeki şiir dinletisine Esin Afşar ve Yunan sanatçılar da şarkılarıyla eşlik ettiler. Yılmazer, sinema filmlerinde de rol aldı.

  Oyunculuğunun yanında, NTV'deki program ve belgesel seslendirmeleriyle de tanınan Yılmazer, 20 Kasım 2003'te, istanbul, Levent'te gerçekleşen bombalı saldırı sırasında hayatını kaybetti.[1] istanbul Şehir Tiyatroları, Üsküdar'daki sahnesine sanatçının adını vermiştir.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Kerem_Y%C4%B1lmazer
  ... hasmet ibriktaroglu
 5. 5.
  2 ay önce kendisinin katillerinin başına çeken geberdi.
  (bkz: ibda-c)
  (bkz: salih izzet erdiş)

  Artık bu adamın ölümünü hatırlarken içim yanmıyor.

  Not: yeşilçam'ın önemli karakter oyuncularındandır rahmetli.(mekanı cennet olsun.)
  1 ... ataturkcu 20
 6. 6.
  Dormen ve Kent Oyuncuları’nda da rol aldı. Oyuncu Göksel Kortay’la evlendi. 20 Kasım 2003’te, Levent’te gerçekleşen bombalı saldırı sırasında hayatını kaybetti.
  ... true