bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    "e zaten mezun oluyorum fasıla ne gerek var" deyip aktiviteye katılmamaktır
    2 ... darwen
  2. 2.
    akıllıca bir davranıştır. * kep töreni yapıyoruz diye beygir parkurunda saaatlerce tutulan tipler gibi telef olmaktan daha iyidir.
    1 ... cryptic
  3. 3.
    yunus emre kültür merkezi'nde yaklaşık 700-800 öğrenciyi sırayla çağırıp dandik bir kırmızı kurdelalı bir kağıt vermenin amaç olduğu yere katılmamak doğru mudur? eğer bütünlemen tam ondan bir gün önceyse ve o kadar kalabalığı lafı sözü kaldıramıyorsan doğru gibi gelir.
    sonuç: kazanmadım , kaybetmedim.
    2 ... kacak kelebek
  4. 4.
    okulundan soğumuş ve bitse de gitsek havasında olan öğrenci eylemi. ha kimi kep kalmadğından katılamamış olabilir ama ekseriyetle telaştan hoşlanmayan öğrenciler törene katılmazlar. yine de en azından hatıra babında katılmakta fayda vardır.
    ... seviyeli26m
  5. 5.
    ibne gibi görünmek istememektir.
    ... metro
  6. 6.
    4 nedeni olabilir:

- mezun olacak kişi kalabalıktan, gösterişden hoşlanmıyordur, sessiz sedasız diplomasını alıp hayata başlamak istiyordur, eğer okul veya bölüm birincisi değilse, yani ortalama bir notla mezun olmuşsa saygı gösterip ısrar etmemek gerekir. eğer okul veya bölüm birincisi ise kürsüye çıkıp, müdürden/rektörden/öğretmeninden veya herhangibir hocasından hediye alacağı için biraz ısrarcı olunmasında yarar vardır, çünkü birincinin olmadığı bir tören tuzsuz yemeğe benzer, ama kişi gerçekten katılmak istemiyorsa da, saygı göstermek gerekir.

- 2. katılmak istemeyen öğrenci tipi de öğrencilik hayatı boyunca bazı arkadaşları ile takışmış olduğundan onlarla bir araya gelmek istemeyen öğrenci tipidir. böyle bir durumda özellikle hocaları araya girip küsleri barıştırmaya çalışmalıdır. ama kişi tüm çabalara rağmen katılmak istemiyorsa yine saygı duymak gerekir.

- 3. tip ise hocasına veya hocalarına küstüğü için katılmak istemeyen öğrenci tipi. Bunlar genelde dersten haksız şekilde bırakıldığına inanan öğrenci tipidir, hocasına veya hocalarına kızdığı için törene katılmayıp aklısıra kendince töreni protesto edecektir, bu öğrencilerin % 99 ihtimalle birincilik ihitimali de yoktur. bu konuda pek araya girilmememli öğrencinin tören gününe kadar sinirinin kendi kendine geçmesi beklenmelidir.

- son tip ise, tören gününe yakın bir tarihte bir kaza, bela, hastalık sonucu ana-baba- kardeş veya birinci derece akrabanın vefat etmesi veya ağır şekilde hastanelik olmasından dolayı "şimdi eğlenme vaktim değil" şeklinde düşünen öğrenci tipidir. buy öğrenci birinci de olsa, çok fazla ısra edilmemesi gerekir, sonuçta insan hayatı daha önemlidir.

kep törenine katılmak istemeyen öğrenci tipi görüldüğü gibi çeşit çeşittir...
    -2 ... alikula