bugün

ülke çapına yayılması düşünülen kentsel dönüşüm projelerinde okul binalarının yeri ve önemi sorgulanmalıdır.

şimdi şöyle oluyor. kentsel döünüşüme alınmış alanlarda bolok blok 8-10 katlı binalar dikiliyor. evvelinde buralar geniş alana yayılmış büyük mahallelerdi, bu mahallelerde bir bilemedin iki okul binası mevcuttu. dönüşüm esnasında okul binalarına dokunulmuyor fakat yapılan binalar eskiye oranla daha çok insanı barındıracagı için ileride oluşacak okul ihtiyacını karsılayamayacak hale geliyor. ben mecburmuyum ilköğretim 1. kademede okuyan çocugumu servisle ebesinin nikahına göndermeye. hele ki okula baslama yasının 66 ay'a düşürüldügü bu dönemde. oturdugum yere yakın okulları tercih ederim. her bin dairelik alana en az 40 derslikli bir okul yapılması lazım. ihaleyi alan firmalar okul masraflarının bir bölümünü karşılayabilir hem devletin yükü azalmıs olur hem de bu şirketler kar etmelerinin yanı sıra topluma faydalı bir iş yapmış olurlar. hep bana hep bana demesinler. ilgili makamlar ufak bir ayarlamayla bu işi halledebilirler.
güncel Önemli Başlıklar