bugün

KENTLER VE GÖLGELERDE BUGÜN:
"ispanya'nın Cordoba kentinde ibn-i Rüşd'ün hayatına tanık olacaksınız...
Filozof, hakim ve hekim ibn-i Rüşd'ün Cordoba'da dünyaya miras bıraktığı izlerinin rehberi ise Türkiye'nin önde gelen yazarlarından Dücane Cündioğlu olacak...
Cordoba'nın tarihi mimarisi ve ibn-Rüşd'ün felsefi hayatı; Dücane Cündioğlu'nun rehberliği ile "Kentler ve Gölgeler"de sizlerle...
iyi Seyirler..."
güzel bir belgesel serisidir.

http://www.youtube.com/watch?v=UJXwuce_2xE
trt belgesel kanalının kentler ve gölgeler'in tekrar bölümlerini vermesi tüm belgeselseverleri memnun edecektir.
geç fark ettiğim bir hazine(bu hususta kendime çok kızgınım, internet sitelerinden sabri'nin eşine ne renk spor araba aldığını bilen "bene" kızgınım) ama yavaş yavaş bozdurup harcıyorum altınları. tadını çıkara çıkara youtube'da izliyorum.
Arabamda direksiyon başında dinleyebilmek için mp3 formatında cd'lere yazdırıyorum bölümleri, üşenmeden. bir kuyumcu hassasiyetiyle. okula diye çıktığım bu yolda beni nerelere götürüyor bunlar yarabbim?

Agra'da babür şah'ın bahçelerini dolaşıyorum. Dostoyevski'nin st. petersburg'da hep köşede tutuğu evinin önlerinde dolanıyorum. chophin ile beraber piyano tuşlarına basıyorum kendimden geçerek. karl marks'a capital'inin bölümlerini birleştirmesine yardım ediyorum. franz kafka ile prag'ta umutsuzluğu, korkuyu yaşıyorum ve babasından ben de tırsıyorum.
Trt’nin arşivini internet üzerinden açmasını beklediğim belgesel.
güncel Önemli Başlıklar