bugün

o an en acıklı türk filmlerinde yok. hıçkıra hıçkıra böğürterek ağlatanlar var ya he işte onlardan bahsediyorum. yok vallahi.
gel şöyle de anlatayım.
siz otobüse binmek için sırada bekliyorsunuzdur. herkes kentkartını bip biip tezahuratlarıyla gururla basarken.* * sıra size gelmiştir, siz gayet rahat kuul tavırla kartınızı makineye götürürsünüz ki.
o da ne! cenabet bir kadının sesi tüm otobüste yankılanır.
yetersiz bakiye!! adam mısın lan sen demediği kalır bi. *
o küçük bi şoktan sonra durumu kurtarmak için arkada sıra olmuş insanların verdiği huzursuzlukla bi umut etrafa bakınırsınız . (mendil de satmıyorsunuz sakin olun)
nedense bi anda yolcularımız bakiyesize karşı sağır olma sendromuna kapılmıştır çaresizce tedavi olmayı beklerken, acımasız bi şekilde camdan dışarı bakarlar, ilgilenmezler. sanki dışarda atomu parçalıyorlar. * * *
sizin kaşlar, küçük emrah mode on olmuştur bile. siz koridorda bir sağa bir sola savrulurken. yüreği, halinize daha fazla dayanamayıp kartını ödünç veren bir amca, bir teyze, bir üniversiteli çıkar en sonunda. en başta nerdeydiniz eyy dostlar! *. selamlar buradan onlara da. cömert kıvırcık saçlı en çok seni sevdim neyse konu dağılmasın.
sonuçta burdan tüm yazarlara sesleniyorum, o insanın ruh halini anlatmaya çalıştım, tabi hepimiz zall ağa gibi zengin değiliz özel jetlerimiz yok * * * * *
otobüse biniyorum şahsen ben.
yani bakiyesi bitmiş insanlara yardım elini eksik etmeyin. olur ya denk gelirsek, yardım etmezseniz hele bir de uludağ da yazar olduğunuzu anlarsam. çok pis kırılırım, sümüklü mendillerimi de nickaltınıza atarım haberiniz olsun.
olayın sivasta olduğu anlaşılmıştır.
Efenim sivasın otobüslerinde paso olarak "kentkart" kullanılır. Tam basıyorsanız 'bip' öğrenci ise 'bip bip' der makine.
Ama kartta yeterli bakiye yoksa, kadın sesiyle makine der ki,
-bakiyeniz yetersiz.
Bu iki kelimeyi söylemesi arasında şöyle gereksizce bekler hatta.
-bakiyeniz... Yetersiz.
Şoför şöyle bir bakar size, arkadaşınızda kart varsa onla basarsınız, yoksa para verirsiniz, şoför kendi kartından basar. Makine bu sefer de,
-sürücü kartı, der.
Allah düşmanımın başına vermesin bakiyesi bitmiş kentkart belasını.

Düzenleme: adam şöfor yazar mı lan. Şoför olacak işte.

Ekleme: hakanaliaz önce brükselden özel mesajla bildirdi; malatya, adana ve izmirde de varmış kentkart sistemi.
Halinizi anlıyorum kardeşlerim.
izmirde de kentkart kullanılmaktadır. kötü bir durumdur. biri basar ama parasını uzatırsınız falan.
izmir de kullanılmakta olan toplu taşıma kartı kentkart. yetersiz bakiye diye bağıran kadın hiç mi vicdan yok sende? utanarak otobüsten inersin yada bakiyesi olan?
koyan durumlardan. hele ki otobüs sessiz ise.
ardından var mısın yok musun 'daki 500 bin kaybedince verilen efekt verilir yolcular hep bir ağızdan aaaaaa diye bağırır.
nedense çoğu kişi bir ümit tekrardan basar boş kartı. 2. kez ''bakiyeniz yetersizdir'' çağrısını duyunca ikna oluyorlar.
keşke o kadar böğürmeseydin dedirten sestir.
hem kart basılabilen , hem para ödenebilinen otobüsler için hiiç sorun olmayan olay.