bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  123 yaşında dağın tepesinde önüne atılmış bir bayram şekeri kasesiyle yalnızlığa terkedilmiş dededir. garibim bir de her şey gelir geçer geriye bir tek aile kalır diyor. ailen seni bayramdan bayrama ziyaret ediyor tosunum, dedem...* kısaca buradan şu sonuca varıyoruz; dramatik reklam yapacaksan da adam gibi yap be kardeşim!
  1 -1 ... architectus
 2. ?.
  reklam sayesinde torunlarının gelmesine sevinen dededir. son model çipi olan kimse 123 yaşında dağ başında duran dedeye bayram kutlamaya gelmez. yemeyin beni. dedeye son bir kıyak işte, aileyede tvye çıkma şeysi.
  2 -1 ... olumsuz gercek
 3. ?.
  tatlı bir dedemizdir. allah uzun ömür versin 123 yaşındaymış. maşallah.

  (bkz: hastasıyız dede)
  ... oytunkaran
 4. ?.
  Gozlerimin dolmasina sebep dededir. Bir basina, titreyen ellerle yalniz...Bir de huzunleniyo ya of of!
  ... yabenimsinyatopragin
 5. ?.
  nasıl bir dedeyse, bayram namazına gitmemektedir.

  edit: gelen yoğun tepkiler sonucu, o yaştaki dedenin namaza gitmesi imkansızmış. kabul ettik bunu tamam. pekiii!!!!111 torunu tombalağı? onlar niye gitmiyor? yok iyi bir nesil yetiştirememiş dededir. ayrıca istiklal madalyası falan da yok. var bu dedede bir ayak var...
  2 -7 ... markasiz
 6. ?.
  ailen yanındaysa zaten bayramdır lafını söyleyen dede
  ... eski ramazanlar
 7. 1.
  heeepppimizden çok yaşamıştır.
  1 ... peri masalindaki adi karakter
 8. 2.
  muhtemelen o reklamı 1991 de çekmişler, şimdi yayınlıyorlar.
  -1 ... saturdaynight
 9. 3.
  hepimizden çok görmüştür.
  ... eski ramazanlar
 10. 4.
  1889 doğumlu, 3 kere evlenmiş dağda çobanlık yaparak geçimini sürdüren dede.

  madalyonun arkasına bakalım mı? bence bakalım.

  sabah uyanıyor dedemiz, bayram namazına gitmiyor. tamam o yaşlı, o eğilemez. ama bir bakıyoruz toz toprak 50 kişi evine geliyor dedenin. niye? yaşlı başlı adamı yanlız bırakmışlar. bayram namazını da kılmadan dedeyi yalandan ziyaret ediyorlar. facebookluk fotoğraf çektirmeler falan da cabası.

  neyse ikinci olarak be dede??? 30lu yaşlarında tam da elin silah tutarken bir savaş oldu bildin mi? heh sen ne yapıyordun o savaşta? hayır yani herkesin dedesinin bi istiklal madalyası var da o bakımdan sordum. seninki nerde? yok yani ben de bi facebook'luk fotoğraf çektirmeye geliyim senin yanına diyorum da.

  kısacası göründüğü gibi bir dede değildir. üç hanelerin ortalarına kadar zorlanmış yaşıyla hala yok reklamdır, yok bilmem nedir oynamalar falan. açın gözünüzü biraz.
  -5 ... markasiz