bugün

Ayrancı Cebeci keneddy yokuşu. Kaybettim yine şu yolumu.
Yağında gama linoleik asit mevcut olduğu için saçı besler, güçlendirir ve dökülmesini engeller. Daha deneyimlemedim tabi. Bu bilgiyi görüp teşebbüs edecek arkadaşları kobay olarak kullanmak istiyorum. Bilgi benden, teyit sizden.
çoğu pet shopta ucuz bir fiyata satılır. kuşunuza verirseniz sıkıntı yok. ama ekip yetiştirirseniz suçtur. dişi olanlar uyuşturucuda kullanılır.
https://clyp.it/glbtynr3
bir cebimde kenevir tohumu (bkz: ezhel)
Bununla ilgili çok hoş bir anım var.
Anneannem dükkana geldi bir gün. Müşteriyle sohbet ederken konu nasıl oldu şu an hatırlamıyorum tütüne geldi.

Anneannem de başladı anlatmaya : "biz trabzondayken hep kenevir ekiyorduk, erkekler içiyordu. Biz kullanıyorduk. Yemeklere koyuyorduk. Meğer onlar yasakmış , biz bilmiyorduk. Devlet geldi hepsini söktü kaldırttı. ... " falan filan

Anlatıyor da anlatıyor . Kadına bir baktım. Surat düşmüş. Kim bilir ne düşündü, bilemiyorum. Genellikle aramızda düz insanlar olduğu için. Kaçar gibi gitti müşteri de. Hani bir tarafımda değil de. Anneannem süperdi ama. Bir numara laz kendisi.
Annem sonra hemen " anne , böyle şeyler anlatma bak kadın korktu " vs dedi. Anneannem her zamanki gibi çemkirerek " eeeeh ! Bir şey demedim ben ne demişim şimdi ona " deyip hemen annemi bastırdı.
Tartışılması gereken bi konu aslında.

Neden;

pet-shop'lar da cayır cayır satılan ve kilosu 5-10 lira (yere göre değişir) olan bir tohum. Bunun satışına izin veriyorsun da neden yetiştirilmesine izin veremiyorsun???

herkesin elde edebileceği rererö. siktir et onu bunu, sal işte millete belli miktar düzeyinde üretimine (kontrollü) ve işi ticarete dökene yasla hayvanlar gibi ceza (3 ay, 6 ay en fazla 1 yıl yatıp çıkan torbacılar biliyorum bu mu yani ceza? gidiyolar kafalarını dinliyorlar ve kendi konuların da farklı kanallar ediniyorlar orada) bitti gitti gayet basit. Hayır bu zımbırtının önüne geçemezsin zaten geçemiceksin de ve kimse de geçemedi neyi kasıyorsun?

E işte bağımlılık, tü kaka diyorsun ama en siktiri boktan baş ağrısı da hemen yapışıyorsun ağrı kesiciye!!

Hiç düşündün mü o ağrı kesici diye aldığın hapın içinde hangi etkin maddeler var?

ilaç almaya gelince sorun yok yetiştirmeye ve direkt olarak kullanmaya yasak var, sikeyim hepinizin beyin dağarcığını.
bitkisi kafa yaparken tohumunun insan sağlığına çeşitli faydaları olduğu söylenen bitki tohumu.

--spoiler--
Kenevir tohumu, biyolojik olarak yararlı ve kolay sindirilebilen protein için inanılmaz bir bitkisel kaynaktır. Kenevir tohumları esansiyel 10 amino asidin hepsini içerir. Ayrıca 3 çorba kaşığı kenevir tohumunda, 11 gram protein bulunur.

Kenevir tohumunda omega-6 yağ asitlerinin omega-3 yağ asitlerine oranı 3’e 1 şeklindedir ve bu sağlıklı ve enflamasyon karşıtı bir orandır. Bunun yanında kenevir tohumları çok yararlı, özel bir omega-6 yağ asiti olan gama linoleik asit (GLA) içerir. GLA enflamasyon karşıtı hormonların üretiminde önemli bir yapıtaşıdır. Maalesef bu özel yağ asidi genellikle gıdalarda bulunmaz. GLA’nın sağlık faydaları şu şekilde sıralanabilir:
GLA sağlıklı bir metabolizmayı destekler ve yağ yakımına yardımcı olur. Sağlıklı bir diyet sürdürmesine rağmen kilo kaybında sorun yaşayan kişiler, diyetlerine GLA ekleyerek zayıflama sürecini canlandırmaktadır.
GLA hormonlarla ilgili sıkıntı belirtilerini (PMS gibi) azaltmaya yardımcı olur.
GLA saç, tırnak ve cilt sağlığını destekler.
GLA genel olarak enflamasyona yatkınlığı azaltır. Bu da astım, MS, fibromiyalji, artrit gibi inflamatuvar (yangılı) durumları olan kişilere yardımcı olabilir.
GLA kötü (LDL) kolesterolü düşürmeye yardımcı olur kolesterol oranını iyileştirir.
Kenevir tohumları hastalıklarla savaşan ve bitkilerde bulunan fitokimyasallar açısından, ayrıca yaşlanma karşıtı E vitamini gibi antioksidanlar açısından zengindir. Kenevir ayrıca çinko, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir gibi birçok mineral bulundurur.
--spoiler--

bol kenevir tohumlu günler...
kuş yemi. bunu yiyen kuş öter. tabii ötücü kuşlar. ama tohumu toprağa ekersen al sana yasaklı kenevir bitkisi.

bir diğer adı da keten tohumu.
(bkz: ermeni tohumu) *
tuvalette yetiştirilebilen, keyif verici bir ot. tabi yersen.
Veremden Korunmak için Gereken Şifalı Bitkiler icinde yer alan tohumdur. ayrica suphi' nin oteki cebindeki...
tavukları kızıstırmak için kullanılır. kenevir tohumu yiyen tavuk azar.
tanım: bir tür tohum.

(bkz: genevir tohumu) ****
güncel Önemli Başlıklar