1. 1.
    piknikte veya tarlada özellikle bu aylarda başınıza gelmesi muhtemel olaydır.
    2 ... manchesterli maho aga
  2. 2.
    bir ara çok fazla gündemdeyken neden gündemden düştü ki acaba.
    1 ... hayatsartlari
  3. 3.
    bir zamanlar sık sık gündeme gelen sıkıntı idi. uzun zamandır duyulmuyor ve umarım da duyulmaz. yapışması durumunda en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekir.

edit : üstteki yazar da aynı konuya değinmiş.
    1 -1 ... gethere
  4. 4.
    kuş gribi gerekçesiyle tavuk başta olmak üzere kanatlılar, hasta olsun/olmasın acımasızca kıyıma uğratıldığında, bu keneler de azıtmıştı.. kuş sayısı normal değerlere ulaştıkça da, insana yapışacak kene sayısı azaldı haliyle..

bu kadar basit..
    6 -1 ... prifesor lepistes
  5. 5.
    6 yaşında köydeyken annem kolumu kıpardatamamam sebebiyle şüphelenip kolumu kontrol etmesiyle fark ettiği yapışmadır. Kene kolumun içerisine gömülmüş ve bölgeyi morartmış. Köy yeridir doktor yok hastahane yok dolayısı ile oracıkta hemen müdahale etmeye çalışmışsalar da başarılı olamamışlar ve hemen ilçe hastahanesine götürmüşler. Hastahanede koluma gömülen kene çıkartılmış bir gün kontrol altında kaldıktan sonra taburcu edilmişim.
    Şu an 29 yaşındayım ve koluma baktığımda hala kenenin yapıştığı yerde kenenin izleri durmakta...
    3 -1 ... seishiroukei
  6. 6.
    Kırım kongo kenesi değilse çok olağandır.
    1 ... oyle kolaysa
  7. 7.
    satıcılarda ve tahsilat yapanlarda olması beklenen özelliktir.
    2 ... monk of monkmountain
  8. 8.
    kezbanus kenesi en tehlikelileridir. bu tür kan emmez direkt cüzdanınıza yapışır. iliğinizi kurutana kadar emerler.
    2 ... hatake kakashi
  9. 9.
    bir kaç damla nane yağı yapıştığı yeri bırakıp kaçmasına sebep olacaktır.
    ... owar
  10. 10.
    Kuzenimin başına gelen talihsiz olay. Beykoz tarafında yürüyüş yapalım, temiz hava alalım dedik burnumdan geldi. Herif tutturdu abla beni bir şey ısırıyor diye. Bakamıyorumda bacağının üst taraflarında utanıyor mutanıyor. Aldım bunu artık evin oradaki sağlık ocağına götürdüm. Biraz yaşlı biriydi Adam demez mi benim gözüm görmüyor seçemedim diye. Böyle olmayacak dedim aldım özelde hallederler düşüncesiyle Özele götürdüm. Özelde biz buna müdahale edemeyiz, yetkimiz yok Haydarpaşa numune'ye gidin dediler. Çıktık ordan hadiii haydarpaşa numune'ye. Yolda artık şarladım oğlum bok mu vardı şort giydin diye. Neyse gittik deli gibi sıra var tabi. Biri bağırdı "sizin neyiniz var?" diye. " Kene yapıştı sanırım kuzenime " dedim bir sessizlik oldu. Hemen aldılar bizi başka bir katta karantina gibi başka bir odaya soktular. Hallettiler bir şekilde. Bir daha sahilde veya yolda yürürüm, yeşilliğe hayır.
    2 ... depression