bugün

Özür metni bile imla hatalarıyla dolu.

görsel
görsel

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, esnaf ziyaretleri sırasında kendisini tanımayıp işine devam eden döner ustasına sinirlenerek işletmenin kapatılmasını istedi. Sosyal medyada tepki çeken Vali Atik, özür diledi.

https://www.birgun.net/ha...-isletmeyi-kapatti-319608
kendini her ortamda son peygamber sanan mevki sahibi kişilerin yaptığı sıradan bir hareket.

yalaya yalaya geldikleri yerlerden sadece vatandaşa ahkâm keserler.
Vali olunca yapılacak ufak şımarıklıklar.
Bakmayın sabah akşam kendimizi övdüğümüze, kompleksli ve Ahlak olarak sıkıntılı bir milletiz. Herkes kendi meşrebince yapıyor bir şeyler.
Valiye kalsa ne özrü, kapatır gider. iş basına yansıyınca süleyman bey talimat vermiştir geri adım at diye. O da el mahkum tutuşmuştur..
açıklamadaki türkçeye göre kapatılması gereken yer basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü.
hocam türkçe ve dilbilgisi ağlıyor tuvalete gidebilir miyiz?
türkiye'de mevcut konumunun ne kadar önemli olduğunu gösteren rezillik.

herhangi bir hakaret vb bir eylem oldu mu? hayır.
dönercinin anormal bir durumunu göremiyorum.
Çevresindekiler Allah gibi taparlarsa bunlar da sokağa çıkıp aynı ilgiyi görmeyince zorlarına gidiyor tabi.

Allah ıslah etsin.

Ya da etmesin helak olalım.

Rezalete bak.

Sorarlarsa ben devleti temsil ediyorum bana saygı duymalı dersin.
Birde özür dilemiş güç delisi olmak bu işte. Demek fırsat bulsa onu tanımayanı ülkeden sürecek.
vali görevden alınmalıdır. benim gözümde dönerci daha faydalıdır. valinin bana bir faydası yok.
Fevri davramış validir. Tek gerekçe bu olamaz. Abi adam tanımayabilir yani. Bütün bürokratları hafızaya alıp tanımak zorunda değil kimse. Müşteriyle ilgilenmeme hususunda haklıdır vali ama yaptırımı işletme kapatmak olmamalı.
görsel
sana kızmıyorum valiciğim. acıyorum. eminim çocukken sokaklarda oynarken oyun grubuna alınmayan çocuktun sen. mahalle maçlarına katılmak için babasına top aldırıp işine gelmeyen goller yiyince maçı bitiren çocuktun. senden üstün birini görünce el pençe duran, senden üstün olmayanı görünce de üstüne basan insansın. dediğim gibi sana kızmıyorum. sana bu kibri vücuduna enjekte eden sahibine kızıyorum.
Vatandaşın atanmışı tanımaması kadar normal bir şey yok...mülki amirlerin de bu konuda hassas olması gerekiyor...neticede sokağa çıkıp 5 kişi çevirip adalet, iç işleri ve dış işleri bakanlarını sorsan en az 3 ü bunların 2 sine yanlış yanıt verir bu ülkede...valinin tanınmaması çok da abes değil o nedenle...

He valinin açıklamaları kaş yapayım derken göz çıkartma olmuş, mevzuatta olmayan eksikliğe dayanarak yaptırım uygulanması ise tam manası ile tüyü dikmiş...
(bkz: denizli valiliği)
Nokta işaretinin nasıl kullanıldığını bilmedikleri aşikar. Acaba valiliğe de mi tanıdık kadrosundan alım yapılıyor.

Kendilerini halktan değil halkın tepesinden görüyorlar. Valiyi tanımak gibi bir zorunluluk mu var ?

Neyse ki özür dilemiş, bunun sebebi onun vicdanı değil sosyal medyanın gücüdür diye de düşündürtendir.
olum siz cidden saka misiniz demek ki donerci olsaniz sizde s*kmisim eldiveni maskeyi modunda kesip doneri les gibi kendi pisliginizle servis edeceksiniz. herkes donerciyi savunmus iyi abi siz s*kini eliyle kasiyip doner kesen adamlardan yemege devam edin ben ne diyim artik. Kurallara uymayip ceza cekmeye de itiraz eden bu kadar merakli bir grup yalnizca bu ülkede var.
Kendisiyle ilgilenen olmayınca mekanı kapatmaya yeltenen, sonra da bok gibi Türkçeyle özür dilemeye çalışan vali.

Herkesi etrafındaki dalkavuklar gibi zannetti zaar. Ahahaha.
Ateşli tezgahta eldiven takmasin tabi adam amk erimiş lateks yemek istemiyorum.
bence haklı validir. yaşadığın memleketin valisini tanımıyor bilmiyorsan intihar et kardeşim. karşında vali var vali biraz kibarlık yapıp edepli olmak zor iş olmasa gerek. sizinle aynı nefesi aldığım için utanıyorum..
Makam mevki sahibi olunca şişen egolarından mütevellit kendilerini kaf dağı'nda gören, kanunu, kuralı ben belirlerim diyen insanlarda görülen ayıplı davranışın sahibidir.

Sosyal medyada tepkilerin ayyuka çıkması sebebiyle geri adım atmış, özür metni yayınlamıştır.
Bu da bişeydir! Kabalığını, külhanbeyliğini açık açık sergileyip, sonra da dötünü dönüp koltuğuna oturan nice adamların var olduğu bir coğrafyadayız ne de olsa.

Sosyal medya, öyledir böyledir ama iyidir iyi, hakkını yemeyelim.
Kral çıplak diyebilen nice kahramanı barındırır.
Kim haklı kim haksız bilmem ama dönercide salaklık olduğuna eminim.
(bkz: aşağılık kompleksi)

eziklerden çekinmek lazım. hasbel kader makam sahibi olup insanların dünyasını karartabilirler.

pandemi yasakları sürecinde bir hıyar vardı, doktorlar kendilerine virüs bukaştırıyorlar diye küçümsüyordu. işte bu tip herifleri parlatan akepedir. böyle ergen atarlı, dünyadan alacaklı, çapsız ezikleri patlatıp başımıza bela etti. muhtar bile olamayacak insanlar şimdi ülkeyi yönetiyorlar.

#akp
#badem
#siyaset
#bürokrasi
klasik bir türkiye haberi. bizde kralcı değilsen iş yaptırmazlar, yaşatmazlar. oraya vatandaş parasıyla gelen idarecilerin ekseriyetinde de var bu durum. medeni bir toplum olmadığımız için aşamıyoruz. ne zaman ki kırmızıdan sarıya döndüğünde ışık, korna çalınmayan bir toplum olacağız o zaman bitecek bu durum.
yetkisini kullananarak insanları ekmeğinden etmeye çalışan vali.
aslında bu olay toplumun her katmanının ayna tutulmuş hali.
iş ve görev değil, duygu ve ego tatmini üzerine kurulu herşey.

iş yerinde,
belediyede,
kamuda,
devlette...

her kademedeler....
kısaca biziz bu.
bunların hepsi aynı şovmen bu işlere zabıta bakar.