bugün

selfless
*
ender rastlanan vefakar insandır ileride dost diyeceğin insandir
saygı duyulacak insandır adam gibi adamdir
olması gerekeni yapan insan tanesidir. "bencillik" anca günümüzde olan "din" kavramları kavgalarına benzer kavgalar çıkarır. "benim babam senin babanı döver" mantığı.
ben. valla ne kötülük yapmaya niyetlendiysem hep kendime.
özgecidir. diğer adıyla altrüist veya diğerkamcıdır.
Bir keresinde kantin sırasında bir arkadaşım poğaçayla meyve suyu istemişti galiba, bende aynısından alacaktım önce onunkileri alıp aradan çıkarayım diye aldım ona verip kendim için istedim meğerse son poğaçaymış kantinci abi dedi ki " önce kendini düşüneceksin yoksa böyle ortada kalırsın" haklıydı o olay hayattan yediğim ilk darbelerden birisiydi.
Genelde kaybeden kişidir. Ama yaptıklarından pişman olmuyorsa ve mutluysa bırakın kaybetsin. Dokunmayın böyle güzel insanlara.
herzaman kaybeder,böyle bi insan olmamak için çabalar durur ama vicdanı el vermez,yaptığı güzeldir ama doğru olan bencilliktir.

benimdir.
benimdir,
(bkz: allahta benim belamı versin)
benim bu. mutlu edince mutlu olduğum için böyleyim.
Hayatı boyunca nankörlüklerle karşılaşacak ve hayattan soğuyacaktır.
yoktur. kimse kimseyi kandırmasın. herkes bencil olma içgüdüsüyle doğmuş bu dünyada. başkasını düşünüyorsan da o kişi ya aşık olduğun kişidir -çünkü onsuz yapamayacağını düşünürsün ki bu da yine senle alakalı bir sebep- ya da aileden zamanında sana çok baktığı için kendini ona karşı borçlu hissettiğin biridir. çok yakın bir arkadaş da olabilir tabi. kimse insancıl olduğundan başkasını kendinden öne koymaz. doğanın kanunu bencillik.
yapmasin. en yakıni bile olsa yapmasin.
Benimdir. Ve çoğunlukla ihanete uğrar. Istisnalari vardır elbet.
güncel Önemli Başlıklar