bugün

bu da bir meziyet. ben hep kendimi gömerim.
koşarak uzaklaşınız. zira başka boklarda çıkar o elemandan.
içten içe kendinin bir işe yaramaz olduğunu bilir. Genelde çok konuşurlar.
.......

Hadi ya.. Ciddi misin.. Hmm..

Şeklinde cevap verdiğim insancık tipi.
terk olduğum nişantaşı üniversitesinde başıma gelmişti sınıfta bir çocuk siktir git dememle masadan kalmıştı ikiletmedi helal olsun delikanlı demek isterdim ama fazlasıyla nazik bir oğlandı.
Aslaaaa kendimi övmem aslaaa.
en nefret edilesi insan tipidir. başkalarının kendisini övmemesi sebebiyle böyle bir yola başvururlar. bırak da seni başkaları övsün tipsiz.
(bkz: masterchef mehmet)
Bildiğim bir söz vardı
Durmadan kendini öven insan aptal insandır diye.
En sevdiğim şeydir. Başkası yapınca hoş görünmüyor ama ben yapmayı seviyorum. Çünkü neden övmeyeyim??
millete yukarıdan bakıyordur çok yukarılardan hemide..

terbiyesizzz..
Tebessüm ederek dinler ve övme faslı son bulduğunda da yumuşakça öylesin derim bu insanlara. Gizliden gizliye büyük bir zevk verir bana bu olay.
Ağır derecede aşağılık kompleksi bulunan insandır. Özgüven eksikliği vardır. Bu tarz insanları poh pohlayarak çok iyi idare edebilirsiniz ama değer mi değmez.

Özgüveni olan insan kendini övmez.
gereksiz tavır takınan insandır.

ancak bunu, özelliklerinin özellikle ön plana çıkması içi yaptıklarını varsayarsak küçük yaşlarda büyüdüğü aile ortamını ortaya çıkardığımızda bir eksiklik olarak görebiliriz.
iki türlüdür. ya egoisttir ya da egoist numarası yapıyordur. birincisinden uzak durmak lazımdır. ikincisi ise baya bir eğlenceli kişi olabilir.
Yazık başkası övmüyorsa demek ki.
Hatalı, kusurlu, aciz olan insan, uykuya, suya, yemeğe, nefese muhtaçken nasıl övünebilirki. Güçlüyse güçten düşeceği, gençse yaşlanacağı, zekiyse aklını kaybedeceği zamanların geleceği aşikarken nasıl ve neyini övebilir.
O lafların arkasını doldurabiliyorsa vezir, dolduramıyorsa rezil olur.
Süslü kelimelerin ardına saklanıp, sığ bir yapıyla ego taslayan zavallı kişi.
dinlemeyin kardeşim. biri kendini övüyorsa derhal ortamı terk edin. dinleyip de götünü kaldırmayın.
boş insandır.
Cv nize bağlı o iş. Yani kaliteli adamsanız öveceksiniz tabi. Ne demiş fransızlar “fazla tevazu cahilden öğüt almaya neden olur.” O yüzden cevrenizdeki kompleksli, ezik ve loser tiplerin dediklerine bakmadan basın geçin.
Beş para etmez ezik bir insan olduğu içindir.