bugün

250 yıl sonrasını sikeyim ibne ben şu an ki yaşamımda kendimi gayet değerli görüyorum hem sanane amcık kodumun özgüvensizi.
biz zaten başkalarına öyle görünmek için öyle görünmüyoruz . tam aksi 250 yıl sonra hatırlanmayacağımızı bildiğimiz için şuan kendimizi ağırdan satıyoruz . sizde kendinize gelin dostlar , sizden daha değerlisi yok. gerçekten yok lan , değerli olun be , ağırdan satın kendinizi , ulaşılmaz olun , eşsiz olun. ortalık insanı olmayın , daima tek olan olun. kendinize değer verin , çünkü siz çok özelsiniz.
kendini önemsiz ve değersiz sanan insandan daha iyi hayat yaşayan tiptir.
diğeri gibi sürekli mutsuz olmaz. Hangi işi yaparsa yapsın, nasıl durumda olursa olsun insan zaten kendini değerli saymali, diğerlerinden aşağıda olmadığını bilmeli.
mutsuz yaşamanın manası yok.
Herkes kendi çapında önemsizdir ki. Sadece rol yapıyoruz birbirimize. Ölümün bile gerçek olduğunu söyleyemem. Bence en büyük gerçek çelişkidir.
memurlardır. ben olmasam burası çöker diye konuşurlar.
Ben. Hepimiz birileri için önemliyiz. Ailem için önemliyim bunu biliyorum gerisi zaten hikaye.
Psikolojik bir savunmadır, narsizme varmadığı sürece problemli bir tutum değildir. Yoksa kişinin yaptığı o kadar hatayı kabul edip benlik değerini koruması zordur.
benimdir. insana değer verilmeyen bu sikimsonik yerde bari kendimize değer verelim.
Olecegi icin degerli sanmamasi gerekiyormus kendisini. Su dincilerde hic kafa yok yeminlen.
kendini ezik ve değersiz sanan insandan bir farkı yoktur.
Önemli ya da değerli olabilir.
değişmemesini salık verdiğim tiptir. en keyifli yıllarımı bu kafadayken yaşadım. keşke dönebilsem.

özeleştiriyi bulanın anasını sikeyim.

bir de alakasız olacak ama; allah'ım benim canımı neden 2007'de almadın?
hayırdır kardeşim ilah mısın.
Kendini önemli veya değerli hissetmeyen insan mı olur amk?
Hiç tanımadığı bi insana sorduğu ilk soru "hangi şehirde yaşıyorsun?" olan tiptir.
aslında bu iyi bişeydir.
siz bunu sanması olarak sanmanızdan ötürü aslında siz bu tipsiniz.
Ben, ben değerliyim kıymetliyim, herkes değerlidir.
Megalomani hastasıdır şayet gerçekten kendi değerini doğru belirleyememiş ölçüsüz biriyse.

Olmayanı olur görürlük çok yaygın.

Hiçbir şeyken kendini önemli sanmak kişilik problemidir.
Bir insanın değerli oluşunun ölçütü veya ölçüsü nedir? Öteki midir yoksa kendisi midir? Öteki ise, sürekli başkalarına göre hareket eder ve ben diyebileceği bir özne kalmaz ortada. Eğer kendisi ise, kimseye göre ayalarmaz kendini. Kendi kendisinin referansı olur. Narsistik benlik algısı ile kendi kendinin ölçütü, değer belirleyicisi olmak birbiriyle sürekli karıştırılır.
ama şu da var;
herkesin eşsiz olduğunu düşünen, insanların yeteneklerinin, kişiliklerinin farklı olduğunu savunan dolayısıyla kendinin de diğerlerinden farklı olduğunu fikrine göre savunan tip olabilir.
Sözlükte çok var bunlardan.
anarşisttir, kendini dünyada ki tek insan sanır, dünya onun etrafında döner, asla kendisi hata yapmaz, fedakarlık yapmaz fedakarlığı hep karşı taraftan bekler; böyle insanlardan uzak durun.
bu sözlükte oldukça fazla olduğunu düşünüyorum.
Normal olan tiptir.
Sen kendine önem ve değer vermezsen başkaları niye versin?
kendisini mala benzetiyordur.
güncel Önemli Başlıklar