1. ?.
  gereksiz insanlar listesinin bir numarası.genelde zeki izlenimi vermek için saçma sapan yorum yapar bunlar, buna bağlı olarak ortamdaki kişilerde baş ağrısı meydana gelir.
  ... sound
 2. 1.
  (bkz: banu alkan) *
  ... nerelere düştük yavv
 3. 2.
  meydanlarda mağlup olmanın hırsını,kuytularda gizli işler çevirerek çıkaracağını zanneden kişidir
  ... panapa
 4. 3.
  yardım maksatlıda olsa fikirsel bazda hiçbir yaklaşımda bunulmaması gereken, böyle bir yaklaşıma fiziksel tepki vermesi kuvvetle muhtemel insan modelidir.
  ... paramecium
 5. 4.
  ismi zeki olan kişilerin bi kısmı.
  ... saint pierre
 6. 5.
  "kendi ağaçında dal olamayan biri,
  girmiş bahçemde ağaçlık taslıyor." (ö. asaf)
  dedirten insan.
  3 ... momur
 7. 6.
  bu başlığı yazacak kapasitenin yarısına sahip olan kişidir. zira başlığı yazmak için etrafından yardım almış olması kuvvetle muhtemeldir.
  1 ... scarface
 8. 7.
  (bkz: uzaylı zekiye) *
  1 -2 ... mulayim
 9. 8.
  (bkz: hülya avşar)
  1 ... angelina
 10. 9.
  zekanın belli bir tanımı ve kılıfı olmadıgı için yanlış olan bir önermedir.

  sözgelimi banu alkan yada hülya avşar beyin kıvrımları fazla olan , korteks de ceryan eden sinirsel iletimleri hızlı , hayal gücü yüksek insanlar olabilir.önemli olan kişiyi dış dünyaya akıs ettiren karakter ve yetiştirilme tarzıdır.çok zeki olup da küçükken annesiyle beraber oturup evdeki vazoları kıran bir çocuk elbette şımarık , nerede ne söyleyecegini bilmeyen , kendini begenmiş , ukala bir varlık olabilir.bundan mütevellit bu insanlar diğer yönlerindeki eksikligi kapatmak için zekalarını vurgulama istegi duyarlar.

  biyolojik kuramlar ve anatomiksel aksaklıklar haricinde bütün insanlar zeki dogar.bazı insanlar bu nimeti ; kültürle , mantıkla , içgüdüyle , olgunlukla , sabırla , sebatla yoğurup ortaya güzel bir malzeme çıkartır.bazı insanlar zekayla beraber yoğuracak birşey bulamadıgı için tek başına insanlara sunma gereksinimi hissederler.
  1 ... nietzsche