1. 1.
  (bkz: ironi sıçmak)
  1 ... andarkankabrides
 2. 2.
  (bkz: ironi)
  (bkz: adam haklı beyler)
  1 -2 ... dar hejirok
 3. 3.
  Yavşakca bir başlık. Bize genel evlerde zorla satılan bir kürt kızı gösterin uygur kızları çinin farkı bölgelerinde genel evlerde zorla çalıştırılıyor anne karınında ki güneş görmemiş bebekler lokantalarda çinli zenginlere servis ediliyor biz ne yapıyoruz ana rahmine türk düşmanlığı ile düşen kürt çocuklarını başbakan bakan millet vekili sanatçı bile yapıyoruz . Çinliler uygur türklerinden içtikleri suyun hesabını türlü işkencelerle ödedirken bizler aman kürt kardeşlerimizin kalbi kırılmasın diye yıllarca odemedikleri faturaları ödüyoruz . Yine hem osmanlıda hem cumhuriyette rahat durmayıp sayısız isyan çıkartan bu pers dağlılarına insan olurlar düşüncesiyle alınlarındaki piç yazısını türk kimliği ile siliyoruz. Ama yinede bu pers artıklarını mutlu edemiyoruz. Bizim dilimizi yasakladınız diyen yavşaklar türkçe bilmeyen dedeleri ile kürtçe konuşuyor türkçeyi yıllar sonra öğreniyor çocuklarına kürt isimleri veriyor ama hala yasaklı bi dilden ezilmiş bir milletten söz ediyorlar . Gerçekten bu aglamaktan başka bi bok bilmeyen topluluk uygurların karşılaştığı asimilasyon ile karşı karşıya kalsaydı bugün nüfusları on milyon olabilir miydi türkçe bilmeyen dedeleri ebeleri olabilir miydi. Uygular bugün şu saatlerde daha önce yaşadıkları katliamlardan daha büyüğünü yaşıyor bizim ağlamakla ünlü pers artıkları da her türlü kahpeliklerine rağmen rahat rahat yatıyor küresel devletlerin kucağında devlet hayalleri ile orgazm oluyor. Hak ile batılin karşılaştirması olmaz sizlerin davası kadın ticaretinden uyuşturucu satışından hırsızlıktan gavatliktan geçer kürtçüluk davası budur ağlamak yerine elinizdeki silahları molotofları bırakın köpeğin bile sahibine yavşaklık yapmadığı dünyada yavşaklik yapmayın.
  3 ... besiktas3358
 4. 4.
  ilber ortaylı olaydı eyiydi dedirten öngörü. faşizm, her yerde faşizmdir.
  2 ... zar gana dan adam
 5. 5.
  anne ironi sıçtım gel yıka.
  1 ... yok herif
 6. 6.
  (bkz: kürt ironi yaptığını zannederse vol 124125125)
  2 ... sigara icmiyorum
 7. 7.
  kürt bir arkadaşın yaptığı başarılı bir ironidir. ona buna "sen türk'sün" diyen yarrak kafalı ırkdaşlarım da bu örnekle anlarlar umarım yaptıkları zontalığı.
  -2 ... by myself but not alone
 8. 8.
  zulüm ve faşizm her yerde zulüm ve fasizmdir. insanları asimile edip/ etmeye çalışıp ' ama biz daha az ezdik ' demenin mantığı yoktur. neticesinde diyarbakır cezaevinde işkence edenler de , uygurlari katledenler de, afrika yi fransizlastiranlar da aynı zihinlidirler. 'kim daha az yaptı' yi konuşup sidik yaristirilacak en son konu budur.
  1 -1 ... superguy
 9. 9.
  Doğruya doğru diyemeyen türkler'in kendilerini orta asya'dan kovan çin halkına karşı tükenmeyen kompleksi...

  Uygur dediklerin devşirilip müslümanlaştırılmış, aslen çinli olan yöre halkı...

  Tıpkı balkan türkü dediklerinizin de müslümanlaştırılmış slav olduğu gibi..

  Milosevic senelerce aynı şeyi söylemedi mi zaten?
  -4 ... nokia3310
 10. 10.
  gün geçmiyor ki bir cahil daha useless'i çileden çıkarmasın. ulan moderasyon beni çaylak yapacak zamanı buldun ya lan.1 gün sonra 6 tane upuzun yazımla hepinizin.. neyse. başlıyorum.

  herkes yazar olursa böyle olur. ben zamanında bu yazar için ermeni sevici demiştim, şimdi de kürt seviciliği yapıyor. sil-kinsin de kendine gelsin.

  ** ''sincan'a sözde türkistan diyen bölücülerdir.''

  - sincan'a türkistan denmez. türkistan şimdiki orta asya'yı kapsar, sincan'a doğu türkistan denir. otur sıfır.

  ** ''mao, japon emperyalizmine karşı savaşırken bu uygurlar ne yapıyordu? emperyalizmin kucağına oturuyordu!''

  - mao savaşırken, uygur bölgesi çin'e ait değildi, bağımsız bir bölgeydi. çin- japon savaşı siklerinde değildi. senin çin halk cumhuriyetin savaşını verdi ve ekim 1949'da ilan edildi. uygur bölgesi ise aralık 1949'da ''bağımsız bir devletken'' çin işgaline uğradı. ay- yıldızlı bağımsızlık bayrağı tüm dünyaca tanınmış, 60.000 kişilik ordusu olan ''bağımsız'' bir devletti. tek bir adam gibi tanınan devlet kuramamış insanlar değillerdi. otur sıfır.

  ** ''rabia kadir denilen bölücübaşı terörist, daha birkaç sene önce abd'den ayrılıp japonya'ya gitmedi mi? gitti! emperyalistlerin kucağında geziyor bu!''

  - rabia kadir kendi ülkesinde hapishanelerde işkence gördükten sonra sınır dışı edildi ve başta türkiye olmak üzere diğer türk ülkelerine gitti. bir süre kazakistan'da kalsa da, çin tehditleri sonucu kaçmak zorunda kaldı. bir adada beslenmiyor yani. otur sıfır.

  ** ''bu millet zaten hain ve köle değil midir? ''

  - en komiği de burası, türklerin hiçbir zaman hainlik edecekleri bir devletleri olmamıştır çünkü hayatlarında hiçbir vakit başka kimsenin ülkesinde yaşamamışlar cicişim. kendi ülkeleri hep var olmuştur hem de aklının almayacağı kadar. tek uzun soluklu devleti olmayan halklara nazaran adamlar o kadar sıkılıyor ki kendi kendilerine savaşıp, kendi devletlerini yıkıp baştan kuruyorlarmış hahahaha. bazı halklar gibi çin'e köle de olmamıştır bu millet. aksine 40 çeriyle siganfu sarayını basıp ihtilal yapmıştır canısı. sen bu tarihi ağzına alma. otur sıfır.

  **'' '' bunların ata zannettikleri hunlar, bizim dilimizde "köle" anlamını taşımıyor muydu? ''

  - hun kelimesi çince'de Hsiun-nyu, Hun-yü diye isimlendirilir ve ''kan'' anlamına gelir bu kelimeler. hatta çin yazıtlarında ''türk hun-yü'' diye geçen yazılar vardır ve ''kudretli hun-yü'' demektir, uygurlar kendilerine türk der bu da aklında bulunsun. otur sana kuyruklu sıfır.

  *** ''bunların kurucu göktürk kağanları zaten bizim kölemizken bizi haince sırtımızdan bıçaklamadılar mı? çin'e ihanet etmediler mi? ''

  - arkadaşın tarih bilgisi kıt sanırım. açıklıyorum, göktürkler çin yönetimine ''hiçbir zaman'' girmedi yavrucum, bazı halkların aksine 1000 yıl başka bir halk tarafından yönetilmedi. göktürklerin tek çin'e bağlı yeri (eski türkçe'de çin = tamgaç) tonyukuk'un doğduğu yerdi (yazıtlarda diyor ki atam tamgaç ilin'e iş körür erdi -iş görür idi, hizmetinde çalışırdı- ) ve sonradan vezir olunca ilk aldığı bölge olmuştur yazıtlarda yine belirttiği üzere. yani kendi ülken değil ki çin, arkadan bıçaklayasın. hahahaha. otur sıfır.

  *** ''adına devlet dedikleri şeyleri, binlerce çadırdan oluşan barbar otaklarını kurmadılar mı?''

  - bazı kavimler kurdukları beylikleri bile devlet olarak adlandırırken (yokluk işte), bizim yönetim sistemi olan, başkenti olan, okullarında alfabe öğretilen devletimiz vardı. tüm türk soyluları göktürk döneminde bir araya toplanıp asyanın amına koydular. çadırlardan oluşan barbar otaklar dediklerin çin'e upuzun bir sedir yaptırdı. binlerce çadırdan oluşan barbar otaklar olsalardı şayet kabile gibi yönetilirlerdi, kut soyundan gelen bir baş tarafından yönetilmezlerdi. hatun da aynı han gibi güçlü olmazdı. bazı halklar hala ve hala barbar kabileler gibi yönetilirken, bizim devletimizin esasları vardı. devlet ikiye ayrılırdı. başkent'in olduğu tarafı ana han yönetirken diğer yarım tarafı yabgu yönetirdi. kurultayları ve orduları vardı. otur yazarcan otur, sıfır.

  *** ''etnik döküntü demişken, uygur diye bir şey yoktur. onlar, kendilerini uygur zanneden dağ çinlileridir''

  - uygurlar türk olduğuna göre en az -en az diyorum bak- 2.000 yıllık tarihleri vardır. biraz zahmet edersen mani dinine geçen uygurları, kitap basan uygurları görebilirsin onu da lise tarih derslerinde öğretmişlerdir artık sana canısı. yani bazı halkların ataları kabul ettikleri (bilimsel bir tez olmadan hem de) medlerden falan çok önce bırak türklüğü, uygur diye ayrılmışlardı bile. otur sıfır.

  *** '' bozuk bir çince konuşup buna da türkçe diyorlar zaten.''

  - uygur dili zamanının en önemli eserlerinin yazıldığı özbek türkçesinin tıpkısının aynısıdır hemen hemen. ben özbek türkçesi biliyorum ve uygur dilini çok rahat anlıyorum. yani tek edebi eseri mem u zin olan bir dil ile, koskoca özbek türkçesini (bak bakalım zamanında ne eserler verilmiş bu dilde, özbekler dilini çok korur. öyle ki diğer sovyet ülkelerinde herkes rusça bilirken özbekler rusçayı siklemez) kıyaslamaya klavyem varmıyor, otur sıfır.

  *** ''oysa ulu önder mao, "ne mutlu çinliyim diyene!" dememiş miydi? bakın çinli olana değil, çinliyim diyene. yani mao, bu hain barbarlara çinli olma şansı bahşetmedi mi? bahşetti! ama bu barbarlar ne anlar asil bir çinli olmaktan?''

  - yazacak bir şeyim yok ama yani ironi yapıyım derken bu kadar da güldürülmez insan. ulan komünizm milliyetçiliği reddeder sen neyden bahsediyorsun neyin ironisini yapmışsın hahahaha. otur anam otur yahu, sıfffır.

  *** ''tekrar söylüyorum, bunları temizlemeliyiz.''

  - zaten 'temizleniyorlar'. bu gün uygur türklerinin nüfusu 50 milyonu geçmeliydi hesaplara göre ama ne kadar nüfusları biliyor musun ? 21 milyon ulan ! hem de sadece 10 milyonu çinde, yani yarısından çoğu ülkesinden göçmüş ! temizlik yapmak sınırda kaçakçı vurmaya benzemez. 15 çocuk doğurup bir anda nüfusu patlama yapan ırk onlar değildir.

  hehehehe nasıl keyif, başın falan dönmesin fazla gelmiştir belki ? sen kimin soyu ile kimi kıyaslıyorsun ? bakın bu yazıdaki soruları uygur değil başka bir halk ile değiştirebilirsiniz ama cevapları değiştiremezsiniz canısı. çünkü yoktur öyle bir tarihleri hehehe. resmen sıçmışsın ulan. cahillik diz boyu.

  her zaman derim ırkçı değilim, insanı ırkı için aşağılamam diye. tekrar söylüyorum. siz beni zorla ırkçı yapıyorsunuz.

  biri demiş ki, kürtler haksızlığı uğruyor. bu da inanmış onu savunuyor. belki de troll lük yapıyor. has pkk'lılar var bu sözlükte onlar bile bunun saçmalığını anlayacaklar.

  kesmediyse bir de şunu okuyorsun hadi bakem: http://www.uludagsozluk.com/e/25016303/
  5 ... useless