bugün

TÜRKiYE CUMHURiYETi SINIRLARI iÇERiSiNDE HiÇBiR AYRIMA TABi OLMADAN RAHAT YAŞAYAN BUNUN FARKINDA OLAN VE KIYMET BiLEN KÜRT KÖKENLi KARDEŞLERiMiZiN HiSSiDiR.
hislerinde bir yanlışlık olmadığının da hissettirilmesi gereken insanlardır.
asimile olmuş kürtlerdir. ulusal kimlik yalan olmuştur bu bünyelerde.

kendini amerikalı sanan bir türk ne kadar makbulse, bu olayda o kadar makbuldür.
hakkında 'sadece "anadoludan görünüm" programını izlemek kadar bilgi sahibi olan ve bu sebepten zavallı sayılabilecek' kişilerin de yorum yapabileceklerini bazı entrylerle gösterdikleri insanlar.
(bkz: uludağ sözlük ten soğuma nedenleri).
gercektende asimile olmuslardır. kendilerinin bilecegi iştir. bir bakıma hoş gözükse de diger taraftan da acı bir yöne sahip durumdur onlar acısından...
(#1325388)
kendini türk hissetmesi gerekmeyen fakat bu vatanın evladı olduğunu, kimseden farklı olmadığını bilmesi, vatanının varlığını birliğini kollayan vatandaş olması yeterli kişilerdir.
türkiye cumhuriyeti devleti'ni seven ve ülkesine faydalı olmak isteyen güzel insandır. türk, kürt vs. ne farkeder.
(bkz: kendini bölücü hisseden türkler)
kendini türk gibi hisseden kürt artık kürtlükten çıkmış kişidir bir kere. türkiye'yi sevmek ayrı, onun için elinden gelen her şeyi yapmak ayrı, gerekirse ölmek ayrı fakat kendini kendini türk hissediyorsa asimile olmuştur. isteyen istediğini hisseder tabi orası ayrı mevzu.

(bkz: kendini alman gibi hisseden gurbetçiler)
(bkz: bozkürtler) *
türk vatandaşı olan kürtlerdir.
normaldir, olması gerekendir.
kemalizm'in gerektirdiklerindendir.
öncelikle ırk kavramını pek benimsemeyip, bir ırkın başka bir ırktan üstün olabileceğini hiç benimsemediğimi bildirmekle beraber;
çeşitli politikalarla baskılara maruz kalmış kürttür. asimile olmaya itilmiştir. ne kürtlerin arasında kendine yer edinebilir ne de türklerin. tıpkı almanyaya gidip asimile olmuş türk gençleri gibidir.
"doğrusu budur" denilesi olay çünkü "ne mutlu Türk' üm diyene"
bende kendimi papua yeni gineli hissediyorum. papua yeni ginelimi oldum mına koim denilesidir.

bu adam yarın parayı görünce kendini amerikalı hissetmez mi? sözde kürdistanlı zannetmez mi?

vazgeçtim lan kahrolsun papua, ben mohikanım

don mu değiştiriyorsunuz lan? gerizekaglımısınız siz?
kendini türkiyeli hisseden kürt desek daha doğru olacağına inandığım başlık.
benin aneanemdir kendileri. kürttür. haberleri her seyrettiğinde utanır. türkiyeliyiz der.
pkk, dtp, öcalan konusu her açıldığında, utancından yerin dibine girer.
Onlarki bir halkın yüzünü kara, kaderini kara yaptılar.
Çocuklara miras kalak yalanlar söyledirler, nesillerce lekesi çıkmayacak kan dötüler iki elim yakalrında olacak der.
kendini turk hissetmek? basarili, yalniz,mutlu hissetmek evet bunlari anliyorum ama kendimi hic turk kurt gibi hissedemedim eksikligim olsa gerek..
kendileri türk ırkından olan kürtlerdir. zaten türk olmayan kürtte yoktur. diğerler coğrafyalarda yaşayan ve kendilerine kürt diyenler aslında arap kırması olup gerçek kürtlükle alakaları yoktur. tarihte sümer ve eti türkleri olarak nitelenen bugün çeşitli bölgelerde yaşayan kürt vatandaşlarımızdır. bu nedenle olsa gerek hislerinde yanılmayan kürtlerdir, kardeşlerimizdir.
(bkz: ne mutlu türküm diyene)

edit: bunun neden eksi aldığını hiç anlamadım. sanırım "türküm" demeyi kendi soyunu hiçe saymak olarak anlayanlar var. ya da atatürk'ün bu lafına "bölecem lan ülkeyi", "grolroronhhk" şeklinde kendi dilinde tepki göstermek isteyenler.
az rastlanan alkışlanası durum
ne mutlu insanim diyene diyemeyenlerin nedense milletleri kendilestirmek istemelerinin bir baska yolu, belki fantazisidir.
milliyetcilik iyidir, fasizm degildir demek ne denli abes ise bu konu ayni abesligi fazlasiyla tasir.

(bkz: aslini inkar eden bizden degildir)

(bkz: hz muhammed) *
Şizofren kişilik durumu.
(Bkz;kendini beyaz hisseden zenci)
bugün bunlardan bi tanesiyle tanışma şansına nail oldum ve çok şaşırdım. adam kırşehirli ama insan gibi asimile olmamış. kendisi demese ölene kadar bu abinin kürt olduğunu bilemeyecektim. zaten şans eseri öğrendim. konu konuyu açtı derken, konu çok çocuk mevzusuna geldi. dedi ki biz dokuz kardeşiz. dedim abi ne yaptınız böyle, babam denk geldikçe vurmuş dedi o yüzden dokuz tane olmuşuz dedi, aynen böyle dedi yemin ediyorum. neyse diyaloğa geçelim.

ben: allahtan sen akıllılık yapıp 2 tane yapmışsın.
abi: benim kardeşlerim de öyle, 2 3 tane fazla yok.
b: abi doğulu felan olsanız anlayacam da, dokuz çok ya.
a: zaten kürtlük var bizde.
b: !?hea. (adamın tipi kurtarmıyor, ben babannesi kürt felan sandım ama abi cümleyi hemen tamamladı.)
a: benim anam da babam da kürt.
b: vayy kürtçe biliyon mu? 6 aydır yan yanayız hiç kürtçe konuşurken duymadım.
a: yok hiç bilmiyom. ben kürtleri sevmem zaten.
b: ?hea!!