bugün

kendini sevmeyi becerememektir. çünkü önce kendini sevmeli insan, aynaları çevirmeli kendine. sonrasında illa birilerine sevdirmeye çalışmamalı. aksine onu her haliyle sevecek insanları bulmaya çalışmalı. ama buna çalışırken yılmamalı, uğraşmalı.
sizi sadece gülerken değil, ağlarken de yanında isteyen; aynı şekilde yanınızda olan dostlara sahip olmayı istemeli. ve ne pahasına olursa olsun, böyle olmayan insanlardan uzaklaşmalı. işte o zaman, sizi siz olduğunuz için seven insanlar size yaklaşacaktır.
'bebek taklidi yapmak' şeklinde sonuçlar doğurabilir.
çözümü ihtiyaç duymamaktır.
kendini sevdirmemeye çalışarak aşılabilecek durum.

(bkz: 4s kuralı)
Kendini sevdirmek zaten dürüst bir insanda olmaması gereken eylemdir. Bu sebeple bence güzel durumdur. Etraftaki herkes bir insanı seviyorsa zaten ya o insanda ya da seven kimselerde problem vardır.
Ancak diplomatik meselelerde önemli bir yetenektir kendini sevdirmek. Nabza göre şerbet vermek, insanların zaaflarını görmemezlikten gelmek kişiye iyi bir sosyal statü kazandırabilir. Ancak böyle insanlar için her zaman bir bariyer vardır. O bariyerin içine kimseleri sokamazlar, zira güzel görünmek için takındıkları maskenin düştüğünü görmek yakınlaşan kişi için problemdir.
asla üzücü olmaması gereken şeydir. eğer kendini herkese sevdiremiyorsan, zaten karakterin bellidir; birine kendini sevdirmek için değişmemişsindir. bu da bunu beceremeyen kişinin ne kadar doğru yolda olduğunu gösterir aslında.
karşıdakini anlayamayıp sadece ben merkezli davranmaktan kaynaklanır...

yapmayın beyler, düşünceli olun.
dağlar bile sever sizi.
başarıyla yerine getirdiğim durumdur. sevilmiyorum mutluyum.
duygusal sakarlık.
bu konuda cankan bir şarkı yazmış;

(bkz: yaranamadım).
(bkz: baygelecek)
herkesin sevilen bir yonu karakteri vardir bunlardan hic biri tesir yapmiyorsa kendini baskalarina sevdirme cabasina dusmek olumsuz sonuclar cikarir. Insanin özunden gelir tipinden de gelebilir suratsiz olmak gibi.
yapmacık hareketler yapmamaktan, ilgili kişilere yağ çekmemekten dolayı kaynaklanan durumdur.
yapay,suni davranmaktandır. natural ol pankreasımı yeaah.