bugün

Kompleksli insandır.
Aşırıya kaçması aşağılık kompleksinin ortaya çıkmasındandı. Acil yardım alması gereken insandır. Hayat zehir olur yoksa.
Kıyası gectim sürekli siz sormadan sizin dış gorunusunuzu elestirir gerek yok boyle kiskancliklara yani.
Özgüvensizdir. Karakteri tam oturmamıştır.
Özgüvensiz erkektir. Hayatta başarılı olamayacağını zanneder ve başkalarına özenir ve böyle olmalıyım der. Asla böyle yapmayıp yolumuzu kendimiz cizmeliyiz. Her zaman.
okul çağı çocuklarında sıklıkla görülen ve daha ziyade ebeveynlerinden çocuğa sirayet eden, kötü bir alışkanlıktır. öğrenmeyi olumsuz etkilemesi yetmezmiş gibi, küçücük çocukların yaşam enerjisini sömürür bu sürekli rekabet hali. kendi notundan çok arkadaşının notunu merak eden çocuk bilir ki; annesine söyleyeceği kendi notu ancak ece veya arda'nın notu ile bir anlam kazanır annesinin gözünde. dolayısıyla kendi gözünde. ve durum artık kıyaslama götürmez bir hal aldığında ise yalan söylemeye başlar.

bilimsel olarak kanıtlanmıştır ki rekabet; zihinsel ve bilişsel gelişim sürecini tamamlamamış çocuk ve ergenlerin düşünce ve duygu durumlarını olumsuz etkilemektedir.

lütfen çocuklara bu eziyeti yapmayın.
insan kendi içinde kıyasa düşmez. imrenmektir o, çoğu zaman ise kıskanmak.
Sahip olunan maddi manevi değerler açısından kıyas yapmak yanlıştır.
Ondan güzel miyim, bundan yakışıklı mıyım gibi kıyaslar yanlıştır.

Herkes kadar çalışıyor muyum, herkes kadar okuyor muyum? Gibi Soruları sorun kendinize.
Kendini benimle kıyaslayacaksın madem, git ötede kıyasla. Yüzüme yüzüme kendini bana kıyaslama. Her insan biriciktir, ben senin saçmalığını dinlemek istemiyorum.

Demek isterim bu tiplere.
kendini kıyaslamak iyidir; gelişimine ket vurmazsın, kendini rekabette hissettiğin için gelişirsin.
tabii asla başaramayacağınız şeylerde kıyaslıyorsunuz, hırsınızdan kafayı yiyorsanız, kıyaslamanız sizi geliştirmek yerine ona zarar vermeye yönelikse göreceğiniz tek şey zarardır.
Onlardan farkı olmayan insandır.
yarışın sonunda kendi değil, bir başkası olur. Tabi bunu geç kavrar ve köpek gibi pişman olur.
Kendine kötülük yapan insandır. Aklıma Tarkan'ın Şıkıdım şarkısı geldi. "Başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin."
güncel Önemli Başlıklar